doney gal

To jsou děti politiků opravdu tak chytré?

Všimli jste si toho, že děti politiků vždycky vystudují na těch nejlepších školách? Platí to i třeba pro různé africké diktátory, kteří své děti pošlou studovat na Oxford nebo Cambridge. Syrský diktátor Assad je třeba syn diktátora a vystudoval v Británii oční lékařství. Čím to je, že ty jejich děti jsou tak chytré, že dokáží vystudovat nejprestižnější školy na světě? To totiž jen tak nikdo nedokáže. Peněz mají nejspíš dost, ale přece nemůžou být tak geniální. Možná někteří ano, ale rozhodně ne všichni. Tak čím to je? Pochybuju, že si ten titul koupí.

Nejlepší odpověď
Putin

Politika stranou, ale Asadové opravdu nejsou diktátoři.

Bašár (pokud je to ten Asad, kterého myslíte) byl druhorozený syn, proto se smířil s tím, že nemůže být následovníkem svého otce, prezidenta Sýrie. Rozhodl se proto studovat oční lékařství v Londýně (to proto, že syrské školství na tom nebylo nijak skvěle). Jenže v roce 1994 zemřel jeho starší bratr a to znamenalo pro Bašára to, že musel převzít žezlo po svém otci. Okamžitě se vrátil do Sýrie, kde vystudoval vojenskou akademii v Homsu.

Že mají bohatí lidé lepší vzdělání není nijak zvláštní; lepšího vzdělání se většinou dočkají ti, co zaplatí.

Další odpovědi
dubraro

Nezáleží na chytrosti ani na politické příslušnosti, ale na penězích.

Drap

Je to dáno částečně geneticky a částečně mocí a penězi. Případ od případu je to jiné.

Lamalam

Putin > Asadové nejsou diktátoři? Tak proč to meleš cosi o následovnictví? V demokratických zemích se prezident volí.

dubraro

Mám takový pocit, že Bašára Asada už dvakrát zvolili.

Lamalam

Já netvrdím, že nezvolili. Právě proto je poznámka o nástupnictví trochu mimo mísu.