Pizza cz

Je normální, že mě nevlastní táta zbil?

Dobrý večer, ráda bych se zeptala, jestli je normální, že na mě můj nevlastní otec bezdůvodně vztáhl ruku. Ať teda pochopíte o co jde: byli jsme u rodiny, my se sestrou jsme byli v pokoji s bratrancem a táta se strýcem kouřil, za nim jsme nesměli, když tam kouřili. Když se mi zachtělo domu, tak jsem mu napsala SMSku, kdy pujdeme, a on mi odepsal, ať počkám a neotravuju. Napsala jsem teda mamce, jestli si pro mě nechce přijít, ta napsala tátovi, jestli nemůžu jít už sama domu. No… za chvíli mi volal, seřval mě a řekl, že to si ještě vyřídíme, já jsem se zeptala co a on odpověděl, že nemám otravovat mamku. Když jsme odcházeli, tak mi řekl, že mi chybí jen kousíček k tomu, abych dostala (nebála jsem se, vždy vyhrožoval, ale většinou nic neudělal), tak jsem teda mlčela a on mi asi po dvou vteřinách dál facku (i před strýcem, sestrou a bratrancem), řval na mě, ať se uklidním, já jsem se slušně zeptala, co jsem udelala, a on mi hned dál další facku. Ostatní se jen dívali, pak si řekli čau a šli jsme, já jsem skoro celou cestu domů brečela, ne jenom bolestí, ale převážně strachem. On mi řekl, že už mu před ostatníma odmlouvat nebudu.

Já vím, asi tady budou i odpovědi tipu: tak máš poslouchat, buď ráda že taťku máš. Ale zajímalo by mě jestli je to normální a co mám v takových situacích dělat.

Nejlepší odpověď
orwell

Pokud se to odehrálo tak, jak píšeš, vypadá to že taťkovi ujely nervy. To se někdy může stát, já jsem taky sem tam dostal, i když jsem si to zrovna nezasloužil. Dřív se pro facku nešlo daleko, bylo to stručné, rychlé a jasné. Přesto jsem to úspěšně přežil a vyvinul se ve zdárného jedince :) Teda teď si zrovna nejsem moc jistý. Já bych to na tvém místě pro tentokrát přešel a dal mu ještě šanci. Kdyby se to mělo opakovat, řešil bych to nejdřív s mamkou a jako další stupeň (v případě neúspěchu) bych se obrátil, třeba telefonicky, na nějakou poradnu k tomuto účelu zřízenou. Myslím, že jich existuje dost a na internetu je určitě objevíš. Jsou tam odborníci – psychologové, kteří by ti měli poradit lépe, než my tady.

Další odpovědi
Alesh

Normální to není, zavolej na něj policajty nebo kontaktuj sociálku. Tohle si nesmíš nechat líbit.

NoFear

Normální to není. Ale zkus chvíli počkat, jak se to vyvine dál.
Ale dovolovat by si neměl. Klidně pak kontaktuj sociálku nebo jiné, kteří to mají na starost. Záleží jaká je tvá matka, ale být tebou bych upřednostnil tu sociálku. Neříkal bych to matce jako první, protože scénář by byl možná takový, že ta by to řekla tomu otčímovi a ten by si pak na tobě ještě vybil zlost. A pak by ses bála vůbec cokoli nahlásit.
Líp jednat a hledat pomoc jinde než doma. Jj je to matka, ale i tak. Nevím, jak to máte, ale ona ti pomoc nemusí a před partnerem by tě stejně neochránila (pokud je to násilník nebo despota).

nyjono

Normální to není.
Na druhou stranu 1 facka se dá vydržet.
Pokud by se to opakovalo častěji, můžeš zkusit zavolat na Dona linku

Dona linka nepřetržitá telefonická pomoc obětem domácího násilí 251 511 313

https://www.zachran­ny-kruh.cz/pro-verejnost/pomoc-v-krizi/ostatni-pomoci/domaci-nasili/ceska-republika/bily-kruh-bezpeci-dona-linka.html

da ny

Koukám, že jsi asi pěkný „vejlupek“ ;)
Dětinská a paličatá. Za nás se ještě říkalo: „Škoda rány, která padne vedle“.
Už jen to, že píšeš během společné návštěvy tátovi sms je dětinská hloupost,
neslušnost, nevychovanost.
„Obtěžovat“ tím ještě mamku, (dělat mezi nimi zl) na dálku je nehoráznost.
Návštěva je návštěva, dá se přetrpět. Příště si vezmi knížku a čti si,
když tě nebaví/skončí komunikace s příbuznými.
Neprovokuj, nesnaž se být středem pozornosti, rozhodují dospělí, ať seti
to líbí nebo ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pizza cz

Alesh, a co by s tím policajti nebo socíálka udělali ?

Alesh

Tak jsi byla napadena nebo ne?

quentos

… „stríc“? To jako vážně?

Pizza cz

Promiňte