david22

Taky vnímáte, že Klaus mermomoci chce dosadit za prezidenta Zemana?

Čtu to v tisku a přijde mi to nefér.
Doplňuji:
aramah: naopak, ze dvou zel je menší Schwarzenberg. O to je to horší, že Klaus „nadržuje“ Zemanovi.

Nejlepší odpověď
dudu

Zcela lapidárně řečeno. Oba tito pánové jsou přízrakem minulé éry, přičemž Miloš má velkou šanci opět politickou moc získat, kdežto Václa je rozhodnut a schopen využít všech prostředků svůj silný vliv neztratit!! Zde je prosím jádro pudla!!!
K dosažení svých cílů jsou rozhodnuti aplikovat nejen zradu dosud proklamovaných ideí, ale i dehonestaci jakož i neurvalé očerňování svých protivníků zcela bez ohledu na to zda se jedná o Petra, Pavla nebo Karla.

Další odpovědi
Pájo

Férová politika?? Kdybych vnímal, „že Klaus mermomoci chce dosadit za prezidenta Zemana“, taky bych asi vnímal i to, jak se Schwarzenberg omluví odsunutým sudetským Němcům, dá jim do zad přátelskou herdičku, zabafá z dýmky a znovu území Sudetenlandu odtrhne… předvolební boj se tomu říká.
Doplňuji:
Mě příjde v tisku nefér třeba právě tohle:
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/290796-dejdar-se-brani-nevolim-majora-zemana-vzniknou-seznamy-kdo-smi-s-kym-tocit.html
to už je hodně silná káva příznivců knížete Karla, pomalu omezování svobody…
(pokud to novináří nepřekroutili).

johana 56

Nevnímám volbu prezidenta ve smyslu kdo koho kam chce dostat.S nástupem demokracie má každý občan právo se svobodně rozhodnout a vyjádřit svůj názor,který by měl být respespektován­.Každá volba po sečtení hlasů odpovídá tomu,co chceme (nebo si zasloužíme),výs­ledek musí přimout všichni.Volba byla ponechána lidu,každý občan ponese svůj díl zodpovědnosti za budoucnost naší země.

aramah

Klaus může chtít co chce,záleží co na to lidi i když musím říci že souhlasím…
Ze dvou zel to menší a to je Zeman.

Drap

Klaus Zemana dosadit nemůže. Pokud však vyjádří svůj názor, tak je to jeho plné právo, stejně jako všech ostatních občanů.

anonym

Davide22, pořád dokola se tu blbne na téma „volby,volby,vol­by“. Tohle není téma zajímavé, ale už pořádně otravné.
Čti klidně tisk, poslouchej rozhlas a dívej se na TV. Hlavně ale mysli! Podléhat tomu, co píše tisk, může jenom naivka, který neví, že novináři se živí v přímé úměře k tomu, jakou senzaci dokáží napsat. Neměl bys každou kachnu brát tak vážně. Zklamání z toho, co je tisk, by Ti mohlo způsobit dost silný otřes.
Měl by sis projít „sametovou historii“ ČR. Věděl bys, že Klaus a Zeman se znají celá desetiletí a že se znali ještě za socialismu. Co ti potom není jasné na tom, že jeden kamarád by „u vesla“ rád viděl druhého kamaráda?
O tom, kdo je lepší a kdo horší, nám nepřísluší vést zasvěcené debaty. Nikdo z nás to totiž zatím není schopen posoudit. Aby to tak bylo, bude muset jeden z těchto dvou kandidátů vyhrát volby a časem prokázat, jak vážně bere svou službu národu. Předvolebním slibům bys snad přehnaně důvěřovat nemusel. Jsou to totiž jenom sliby a zatím každý zvolený politik na ně hodně rychle zapomněl.
Je zbytečné tu chtít někomu vnucovat svůj názor a snažit se ovlivnit jeho volbu.
Aramah má na svůj názor plné právo. Za to Ty nemáš právo jí vnucovat něco jiného.
No a opatrně s těmi výrazy. Drap Ti to napsal jasně. Kdyby se Klaus vztekal jako malé děcko a dupal při tom, až by se Praha otřásala, stejně to k ničemu nebude. Od toho máme před sebou VOLBY a ne DOSAZOVÁNÍ.

mosoj

Ne. Prezidenta tentokrát dosadí opravdu občané !!!
Doplňuji:
Zbytek je tvůj názor či postoj ! Tak ho nevnucuj ostatním a respektuj jejich.

odpomass

To je normální, Vašek si to vždycky uměl spočítat a ví dobře, co je malá (velká) domu. Zeman by byl především jeho nohsledem a mluvčím, ale to bohužel mnozí nevidí…
Doplňuji:
ocko: Takže aramah má právo na názor koho bude volit a David ne? :D Ano, ať si volí každý koho chce, ale ať se tu pořád nevychvaluje Zeman, už to začíná být dost průhledné. ;) Navíc je pravda, že Klaus se k otázce volby budoucího prezidenta neměl vůbec vyjadřovat, nepřísluší to jeho funkci…

pentoda

Nemyslím, není to dost dobře možné.Ale je fakt, že tam Zemana chci.Je to hulvát, ale na ty zdivočelé ministry nic jiného není dost dobré.Pokud to bude Karel, tak se obávám, (a dle tisku v Rakousku a Německu, kde zapomněli , že je ještě jedno kolo debat , je důvod se obávat), že bude druhá „Bílá Hora“.

david22

mosoj: asi jsi zcela nepochopil otázku. To, že prezidenta dosadí občané, je bez debat!
Já jsem měl na mysli to, že otevřeně dává najevo své sympatie k Zemanovi.
Jako prezident svými postoji může ovlivňovat veřejné mínění. To je v tomto případě nebezpečné, jelikož se někteří tím mohou nechat ovlivnit.

anonym

KS má voliče na sociálních sítích, MZ na sociálních dávkách.

david22

:)

aramah

Davide nechci sejčkovat ale nedej bože že by Karel stanul na hradě.
To už tu jednou bylo,jsem udivena že i starší ročníky by volili Rakušana
Lidská paměť, že by byla tak krátká?

david22

A co myslíš, že Zeman? Vždyť on se svou orientací na Rusko by zde zavedl snad přechozí režim. Všichni víme, že KSČM se dosud nedistancovala od KSČ. Tu on toleruje. Právě proto, že má paměť není zas tak krátká a komanče si trošku pamatuji, volím pravici. Tím nechci říct, že vůči Schwarzenbergovi nemám výhrady. Přijde mi ale holt menší zlo.

aramah

No-nojo ještě že máme stejná práva a těch využijem při samotné volbě prezidenta.
🙂

odpomass

aramah, pan Karel není Rakušan a pokud volíš Milouše, tak je krátká spíše tvá paměť ;) Ale to je zase na jinou diskuzi…

johana 56

Víra v nesplněné sliby stojí hodně (hlavně voliče).

aramah

odpomass a jsi si jista že mluvíme o stejném člověku?

odpomass

Ano, Karel Schwarzenberg nemá rakouské občanství. Mimochodem, i kdyby měl třeba turecký, není to důvod volit proti němu. Důvody k volbě, nebo nevolbě kandidátů hledá rozumný člověk jinde…

Pájo

Bez formulací typu:
„moudří volí KS“,
„rozumný člověk hledá jinde..“
„chytrý člověk..
…se Vy asi vyjadřovat neumíte, viďte…
Jen Vás chci upozornit, že to není argumentace (to si "v lepším případě“ možná myslíte), ale manipulace (manipulativní formulace: http://www.psycho­web.cz/psycho­logie/manipula­ce-v-komunikaci--zakazana-retorika--gloria-beck/ )

Pájo

Ad odpomass
„Manipulativní“ slovník neschováš ani za logiku.
Jinak vybírám odkazy, které nejsou příliš odborné.

odpomass

Já ale nenabízela argument (ty bych vyjádřila napřímo, to mi věř), jen upozorňovala na to, že občanství není argumentem a argumenty k volbě má hledat každý jinde (hledáme osobnost pro diplomaticko-reprezentativní pozici), to není manipulace, nikoliv logika.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lo­gika ;)
Jinak na amatérské weby zabývající se psychologií by ses neměl odkazovat, to už bych mohla vytáhnout jako zdroj informací nějaký blog čtrnáctileté dívky a hodnota by byla stejná…

Pájo

Ad odpomass, s tím občanstvím máš každopádně recht.

david22

Pájo: ale vždyť formulaci „moudří volí KS“ jsi zde použil poprvé ty :D

Pájo

davide22, dej si tu práci a projdi si její dřívější odpovědi. Už tu bohužel něco i chybí. Ale hlavně věz, že napíšu-li formulace typu
znamená to, že ji necituji.

Pájo

tak to sem, david22, dej prosím odkaz, to mě zajímá..

david22

Stačí se kouknout o 4 příspěvky víš. Kde jsi ty nařknul uživatele odpomass, že např. bez příspěvku „moudří volí KS“ se vyjadřovat neumí.

Pájo

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/koho-volite-2

Pájo

určeno pro odpomass.

aramah

odpomass musíš počítat stím že nejsme všichni tak rozumní jako ty.
Každý člověk který půjde k volbě prezidenta se rozhodne podle svého svědomí
A proto jsem v klidu 🙂

Pájo

Tak.