jjj123456789

Taky jste si jako malí mysleli, že se v refrému Kalinky zpívá pořád dokola Gagarin?

Nejlepší odpověď
annas

Nemyslela.
Ale u české lidové písně „Už troubějí, už troubějí na horách jeleni … " se učily děti zpívat“´: „.Už troubějí, už troubějí, na horách je Lenin …“

Další odpovědi
Lamalam

Nemyslela. Ale v jedné Mládkově písničce se zpívá „strojvůdce topiči mastné vlasy víská“, jako malá jsem si myslela, že tam je „strojvůdce dopi…“

orwell

Ne nikdy jsem to tam neslyšel, ale teď – teď už to tam slyším! Někteří jste mi udělali opravdu ale opravdu radost. Já jsem si udělal nedávno doma ostudu, když jsem slyšel, jak manželka se tázala, jestli jsem byl na Srí Lance. Obořil jsem se na ni, co blbne, co bych dělal na Srí Lance a jak bych se tam asi dostal. Ona mi řekla, že jsem vůl a ptala se jestli mám chuť na lívance! A časem těch přeslechů přibývá, vážení!

hanny 2

Ne.
Ale Petr Spálený zpívá písničku o učitelce Josefíně …učitelka Josefína vůbec nemá ústa líná......
A moje babička si myslela,že tam je .....učitelka Josefína vůbec nemá u Stalina......a pořád se ptala,co ta učitelka u toho Stalina vlastně má!

ahold

Moje dcera zase zpívala s Mládkem místo " živého, či mrtvého, Jožina kdo přivede
ŽIVÉ OČI MRTVÉHO.....
Díky za tu otázku. Pobavila mě.

gecco

Ne…
Naštěstí byli (a jsou) mí rodiče a prarodiče rozumní, takže do mne ruská a sovětská díla ´nehustili´ (existuje dostatek českých a moravských písniček) a od doby, kdy mne na ZŠ začala dožírat ruština, jsem se jim vyhýbal samovolně…
Takže „jako malý“ jsem Kalinku vůbec nezaznamenal (a nebo si to nepamatuju).
😉

ivzez

Ne. Kalinku ani její refréN jsem jako malá neznala.

Rusové – stejně jako každý jiný národ – mají krásné (nejen) národní písně.

Ráda jsem poslouchala a dodnes si ráda poslechnu
Žannu Bičevskou, Bulata Okudžavu nebo Vysockého …

anonym

Ne,nikdy jsem nebyl pro poslouchat sovětský písně,mám svůj rozum a znám mnohem lepší hudbu než jsou sovětský vypalovačky.

talka

Nevím, zda to sem patří, ale v modlitbě Anděl strážný je verš: tělo, svět, ďábla – a já se modlila TĚLOCVIK, …!

kelley

Tohle jsem si sice nemyslel, ale tyhle zvukové písničkové omyly, především z dětství, mají i svůj „terminus technicus“ – syndrom Okybača. V angličtině „Mondegreen“. viz http://cilichi­li.cz/blog/30-pisnovych-nesmyslu-aneb-syndrom-okybaca/ A zrovna toho „okybaču“ jsem v dětství měl… a nebo od Yvone Přenosilové jsem si zpíval – „půjdem spolu do sklípku, dáme si tam polívku…“ nebo od Jiřího Suchého: „Jsem vynálezcem klozetu a lásky advokát“…

www

Ne.
Ze školy znám tu píseň ještě z doby, kdy byl Gagarin neznámý a navíc, přece je tam (foneticky) ‚..kalinka ma já..‘ 🙂

MonkeyKing

JO!! ÚPLNĚ!! KONEČNĚ NEJSEM SÁM :D :D :D (gagarin, gagarin maja) :D
Doplňuji:
Nebi taky – RUTY, ŠUTY, ARIZONA TEXAS – KURVAAAAA (místo caramba)

Miluš11

já místo ,, prší prší jen se leje" zpívala ,,Prší prší jenceleje" a myslela si že to je popěvek něco jako tralala tak jenceleje :D

Jan Kunčar

Kalinku jsme (naštěstí) nezpívali, ale v písni J.Šlitra Jó, to jsem ještě žil jsme zpívali „Pak ale přiletěla lesklá a horká včela, uprostřed mýho čela našla si mucha cíl“

zjentek

jak jako malí? ..ga-ga-rin-ka-ma-ja ..vono je to snad nějak jinak? :o

Selin

Slyším to tam do teť :D