Kelt

Tak tohoto zpěváka asi mnoho lidi znát nebude, nebo ano?

https://tn.no­va.cz/clanek/zem­rel-zpevak-milan-cernohouz-77-v-byte-ho-nasel-kamarad.html.
Otevřu internet a tam tato zpráva. Začátkem 70. let se hodně vysílaly jeho písně v rádiu a dokonce jsem měl to štěstí, že jsem získal jeho podpis, když měl na 1. máje 197X (X=1–5) vystoupení v letním kině ve Valašském Meziříčí. Starší si snad vzpomenou. Ale určitě má některé skladby na youtube. Tak pro pamětníky. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, jeho jméno mi cosi říká, ale podle jeho písniček bych ho nepoznal.

Další odpovědi
Arne1

Jméno jsem už kdysi slyšel, ale s ničím se mi nespojí. I když – nebyl náhodou vod nás ze Brna?

Magix.cz

Kelte, díky moc za odkaz. Hudbu 60. a 70. lel mám rád, ale o Černohouzovi jsem nikdy neslyšel. Hned jsem skočil na YouTube a moc dobrý ! Dík.

da ny

Pamatuji na něj,
jen jsem v té době neposlouchala/nes­ledovala Orchestr Gustava Broma.
Jen náhodně v TV, pokud sledovali rodiče.
Neholdovala jsem všem převzatým písním. Poslouchala a sledovala jsem
raději originály z TV NSR, stejně tak rádio.
Jen někteří čeští interpreti se skvělým textem takových písní mne zaujali.

elkon

Známý brněnský zpěvák minulých let.

marci1

Brněnský zpěvák: ☹
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=XbNHny09z5Y

Kelt

Ano byl asi od Brna, protože tam byli na tom vystoupení Hana a Petr Ulrychovi, Gustav Brom s orchestrem. V té době dávali v rádiu – Hvězda – Zákruta a další programy zpěváky Jana Matysová, Helena Vrtichová, Milan Černohous, Bob Frídl, Marta a Tena a další.