Avatar uživatele
quentos

Tak tohle mě nadzvedlo před spaním: www.novinky.cz/kri­mi/210791-clen-ostrahy-na-skladce-zastrelil-muze.html

Nenadzvedl mě ovšem ten střelec, ale všichni ostatní. Takže souzen bude někdo, kdo po právu bránil objekt, a přeživší cigoši, kteří na skládce kradli s obětí, ti nic… co tomu říkáte? „Právní stát“ … ;{)))>

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, flodur před 4972 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Kdybych nevěděl,že se to stalo u nás,tak bych se tomu divil.Situace,která je u nás v oblasti práv/obzvlášť v souvislosti s uvedeným etnikem/,se nedá nazvat právní.
K čemu ostraha nosí zbraň?
Pravděpodobně k sebeobraně,pro­tože jedině tak ji může,v některých málo případech, použít.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Qentosi nerozčiluj se 🙂

Cigoši, kteří kradli, budou 100% souzeni za krádež, a to i kdyby nic neukradli, protože „příprava je už trestná“ (§ 205/6 trestního zákoníku)
Jinou otázkou je zda jim bude prokázána určitá spoluvina při ´útoku´ na hlídače.

No a právě proto, že žijeme v (rádoby) právním státě, tak souzen musí být i hlídač…a vyšetřování by mělo prokázat, že z jeho strany šlo o ´přiměřenou´ obranu.

Prvoinstanční soudy se v těchto kauzách většinou drží striktně výkladu, že obrana, která vyústí zabitím ZLODĚJE, je kupodivu nepřiměřená.

Ale naštěstí existuje řada precedentů, kdy Vrchní nebo Nejvyšší soud rozhodly ve prospěch střelce 🙂


Do zdroje jsem umístil jeden článek (z mnoha), který výše zmiňované dokumentuje…

Zdroj: http://www.skle­nenykostel.net/j15/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=655:za­bit-sebeobran-koudy&catid=18:t-prof&Itemid=4

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Ten hlídač to pěkně odskáče – zastřelil cikána…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek