quentos

Tak tohle mě nadzvedlo před spaním: www.novinky.cz/kri­mi/210791-clen-ostrahy-na-skladce-zastrelil-muze.html

Nenadzvedl mě ovšem ten střelec, ale všichni ostatní. Takže souzen bude někdo, kdo po právu bránil objekt, a přeživší cigoši, kteří na skládce kradli s obětí, ti nic… co tomu říkáte? „Právní stát“ … ;{)))>

Nejlepší odpověď
vagra

Kdybych nevěděl,že se to stalo u nás,tak bych se tomu divil.Situace,která je u nás v oblasti práv/obzvlášť v souvislosti s uvedeným etnikem/,se nedá nazvat právní.
K čemu ostraha nosí zbraň?
Pravděpodobně k sebeobraně,pro­tože jedině tak ji může,v některých málo případech, použít.

Další odpovědi
standa

Qentosi nerozčiluj se 🙂

Cigoši, kteří kradli, budou 100% souzeni za krádež, a to i kdyby nic neukradli, protože „příprava je už trestná“ (§ 205/6 trestního zákoníku)
Jinou otázkou je zda jim bude prokázána určitá spoluvina při ´útoku´ na hlídače.

No a právě proto, že žijeme v (rádoby) právním státě, tak souzen musí být i hlídač…a vyšetřování by mělo prokázat, že z jeho strany šlo o ´přiměřenou´ obranu.

Prvoinstanční soudy se v těchto kauzách většinou drží striktně výkladu, že obrana, která vyústí zabitím ZLODĚJE, je kupodivu nepřiměřená.

Ale naštěstí existuje řada precedentů, kdy Vrchní nebo Nejvyšší soud rozhodly ve prospěch střelce 🙂

Do zdroje jsem umístil jeden článek (z mnoha), který výše zmiňované dokumentuje…

Zdroj: http://www.skle­nenykostel.net/j15/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=655:za­bit-sebeobran-koudy&catid=18:t-prof&Itemid=4

ten který je

Ten hlídač to pěkně odskáče – zastřelil cikána…