magicm18

Tak ,afery s pedofilii krestanstich knezi .

Vubec nechci se nikoho dotknout.Jeho ,viry nebo presvedceni,a vubec cokoliv.MA TATO CIRKEV NADEJI NA PREZITI?Historie zastupcu BOHA na zemi je podle mne same zlo,nasili a demagogije asi za tech 2000let nejzlocinejsi,nej vychcanejsi ,nej oblouznenejsi ,organizace na svete.Historii nebudu probirat .To z toho duvodu ,ze kazdy preci mame svuj nazor.No nee?

Nejlepší odpověď
kropitko

Bohužel církev je starší,než komunismus

Další odpovědi
Nuk nuk

Ne poprvé a nejen tady, opět upozorňuji, že třeba si udělat jasno v tom, co to je „církev“, a o které „církvi“ konkrétně je řeč.
Slovo „církev“ znamená něco jako „společenství“ lidí, v dnešním smyslu slova je to společenství věřících křesťanů. takových společenství je ale po světě velice mnoho.
Církev, nebo přesněji denominace, kterou máte na mysli, je jen jednou z mnoha křesťanských denominací, jen je největší, nejvýraznější a nejznámější.

Co se týče těch „zástupců Boha“, Katolická církev, tedy ta, na kterou se ptáte, je překvapivě JEDINÁ, která papeže uznává, má a určuje. Všichni ostatní křesťané, kteří nepatří do Katolické církve, s touto postavou NEMAJÍ nic společného, protože vědí, že tato funkce je V ROZPORU s Biblí. Veškerá katolická hierarchie je postavená na poněkud jiných, než biblických základech. Ale to je ta historie…

A teď k té „naději na přežití“. Aféry katolických kněží, které se poslední dobou tak hojně objevují v novinách, je potřeba nahlížet ze dvou pohledů: 1) Je třeba si dát bacha i na novinářskou snahu cokoliv zveličit a nafouknout. Novinářům se moc hodí, když mohou osočit kněze, protože to si přece lidé rádi přečtou. 2) Jisté je že ty skutečné aféry svědčí o jisté vnitřní krizi Katolické církve. Přesto tu Katolická církev byla je a bude tu, dokud bude stát na kameni kámen. Atheistů je převaha pouze v několika málo zemích, mezi něž patří ČR. Většina evropských věřících (ať už skutečných nebo nominálních) se hlásí ke KC. KC ale má stále obrovský vliv nejen v řadách katolíků, ale i politický vliv – od toho je tam ten papež a celá řada jiných důležitých funkcionářů. Takže, i kdyby se v katolických školách nejen v Německu dělo cokoliv, tahle DENOMINACE má hodně velkou naději na přežití.

anonym

Možná absurdní,ale Víra a Církev jsou dost odlišné věci.Tak to cítím.

Wareg

Dobrý den,

jsem rád, že sem někdo dal podobný dotaz a vyjádřil se k této společensky nepřípustné otázce.

Církev má na světě obrovské množství příznivců. Mám takový pocit, že ti, jenž se nazývají křesťané, nežijí dle toho, jak káže jejich víra, ale pouze se hřejí pocitem a slovy „já jsem věřící“. Těch opravdových křesťanů, kteří pochopili význam víry a nestali se fanatiky, je poskromnu. Bohužel.

Tato otázka je obrovská, dalo by se na ní diskutovat celé hodiny a dny.

Odpověď je – ano, církev má naději na přežití. Je to jakýsi druh „společnosti a firmy“, i když o tom mnoho a mnoho lidí nechce slyšet, ba si to i připustit. I v tomto podniku lidé slyší na peníze a je mnoho těch, kteří je budou bezhlavě „investovat“ bez jakéhokoliv smyslu či důvodu. Bohužel se v této firmě omlouvají taková zvěrstva, jako pedofilie a další skandály, které se nikdy nedostanou na povrch k nám, prostému nevěřícímu lidu…

Michal

Je to nechutnost,ať to provádí církevní hodnostář,nebo bezdomovec.Proč se o tom mlčelo a jaké budou tresty?Mě vadí i to,že je papež proti kondomům.Hlavně ať se neodvolávají na Boží soud, prasata!Církev bude existovat dál.Má mnoho příznivců a to i slušných a Bohabojných.

člověk

Všechno to je v LIDECH,ať církev,nebo nějaká strana,či národ,idea je jedna věc a skutek druhá
Kdysi jeden cirkevní hodnostář řekl,90% lidí myslí na své tělo a jen 10% na svou duši,a to i v církevních združeních,a jak
kritizujeme tu církev,jmenem které církve se teť vraždí lidé na náměstích…a je ticho
MIMOCHODEM JAK CHCEŠ NADÁVAT,TAK SI PŘESNĚ ZJISTI PODROBNOSTI,KA­TOLICKÁ CÍRKEV JAKO TAKOVÁ BYLA ZALOŽENA ASI V ROCE 230,našeho letopočtu,kato­lismus má něco kolem 3500 let.A JEN TAK MIMOCHODEM PŘED 2000 LETY SE NARODIL KRISTUS