tompok76

substituce primitivní funkce

Ahoj, prosím o vysvětlení. Jak lze pří neurčitém integrálu pochopit rovnost
∫ t3 (1-t2]dt = ∫ t3 -t5 dt
děkuji za odpověď, Tomáš

Nejlepší odpověď
vagra

Uvedený příklad,je typický,pro pochopení rovnosti při neurčitém integrálu a je očividně velice vhodný,pro ukázkový výpočet.Takže by to, pro vás ,neměl být v žádném případě problém.Nevím,co by jste dělal,pokud by byl příklad poněkud složitější.
Ale tento výpočet jste zajisté ve škole několikkrát probírali,takže pokládám vaši otázku,vzhledem k výše uvedeným skutečnostem za relevantní v pravém slova smyslu.
Řekl bych,že moje odpověď/vzhledem k mým znalostem v tomto oboru/ je plně vyčerpávající.

J_K

Možná kdyby zadavatel napsal otázku správně, tak by se ani neptal.
Zápis má být správně : ∫ t3 (1-t2)dt = ∫ (t3 -t5)*dt , což je pouze pronásobení závorky.
Zde o žádnou substituci se nejedná!!!
Pro integraci stačí užít vzorec pro integraci mocniny proměnné. (t4/4 -t6/6)
Doporučuji autorovi odpovědi, aby radil v oboru, kterému rozumí