Frogman

Štvou vás také falešné obchodní společnosti?

Pokud občas sledujete pořad Černé ovce, víte, že spousta lidí už naletěla různým ‚společnostem‘, které vám něco nabídnou, podepíšete jim smlouvu a pak už se ani neozvou a kolikrát je ani nelze dopátrat, protože ve smlouvě nechají falešné údaje – sídla – domy, ve kterých nikdo nebydlí; telefonní čísla, na která se nelze dovolat nebo která patří lidem, kteří o té společnosti, která má toto číslo uvedené ve smlouvě, vůbec nic nevědí.
Udělal bych to tak, že bych nechal prověřit úplně všechny obchodní společnosti zapsané v obchodním rejstříku – sídlo, telefon, atd. , a kdyby opakovaně v jejím sídle nikdo nebyl a ani opakovaně nereagoval nikdo na telefon, tuto ‚společnost‘ bych smazal z obchodního rejstříku!
Nemá cenu se ptát, proč to dělají – kvůli zisku. Ale otázkou zůstává, proč to stát dovolí??!
Doplňuji:
Pravda, sami lidé si za to můžou. Také co potřebuji, si zjistím a objednám z netu. To je bohužel také pravda, že stát už takhle nemá peníze a ještě by zjišťoval tohle. No, ta ekonomika je vážně příšerná…

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
gecco

Ano

Blbá anketa…
Kdo by to tvé prověřování (za)platil???
A jak často by mělo být prováděno???
___
Podle mne je tou nejdůležitější otázkou – proč si lidé neváží vlastních peněz a cpou je do kapes pochybným individuím???
Proč si lidé nejsou schopni ´spočítat´, že 1+1=2???
Proč někteří z vlastní naivity a tuposti viní jiné???
___
Nebo se domnívíš, že je možné blbca ochránit před jeho vlastní blbostí?

Další odpovědi
zzzlatokopka

Ne

Ja na nabídky takových společností nereaguji. Když něco chci, najdu si to na netu sama, nepotřebuji aby mi někdo něco vnucoval.

Nelze vše prověřit, víš kolik by to stálo peněz? Kdo by to zaplatil?

setapouch

Ne

Tohle je věc, kterou můžu alespoň nějak (reference) ovlivnit. Štvou mě věci, které ovlivnit nemůžu a přesto na ně doplácím. Např. „chybná rozhodnutí“, jejichž dopady zaplatí daňoví poplatníci.

Pepa25

Ne

Ty společnosti nejsou falešné, ale jednoduše podvádějí, pokud uvádějí nepravdivé kontaktní údaje. Každá společnost musí mít sídlo, jinak je soud vymaže, nejsou potřeba žádné speciální kontroly! A jen problém protistrany, pokud s někým uzavře slouvu mimo jeho provozovnu a zároveň si neprověří, s kým ji vlastně uzavírá …
Osobně mě více štve prostupování pohledávek k vymáhání na zahraniční firmy, které zastupuje advokát – tady je to jasné, že nechtějí, aby je mohl někdo kontaktovat