MandiceL

Nevíte, kde lze studovat diabetologii jako samostatný obor?

Studium diabetologie

Dobrý den,
Chtěla bych studovat diabetologii, ale nemohu najít žádnou školu, kde by se toto zdravotnické odvětví studovalo jako samostatný obor. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nevíte jestli se to nestuduje jako podobor pod nějakým jiným? Pomůžete mi prosím?

Nejlepší odpověď
annas

Nejdříve se musíte stát lékařem, tedy vystudovat lékařskou fakultu.

Abyste se stala diabetologem, je třeba vykonat kvalifikační zkoušku k získání osvědčení odborného lékaře, specialisty v urč. oboru medicíny. Jde o atestaci atd.

Je to běh na dlouhou trať.

Více
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Atestace_(l%C3%A9k­a%C5%99stv%C3%AD)

Další odpovědi
aliendrone

Šmarjá slečno, jestli nezvládáte ani tak triviální věc, jako napsat do googlu „diabetologie studium“, kde jako první vyleze > http://www2.lf3­.cuni.cz/cs/stu­dium/magister­ske/studijni-programy/ii-cyklus/4-rocnik/povinne/CVSE4P002­6.html , měla byste mít tolik soudnosti či alespoň soucitu k druhým a zkusit nějaký obor, kde možné napáchané škody nikoho moc trápit nebudou. Co takhle nějaká AMU apod.? Nemyslíte, že je to vhodnější?

Ehh, čemu se vlastně divím, sám znám „inženýry“, kteří si vylámou zuby na trojčlence… Chjo… :( :(