Lolita18cz

Student DPP + OSVČ?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli když už mám na jedné brigádě u DPP podepsané růžové prohlášení, jestli u druhé brigády, kde je možnost DPP nebo OSVČ, je pro mě lepší DPP nebo OSVČ? Děkuji předem za odpověď.

Odpovědi
Hlada

DPP je pracovní poměr. OSVČ je samostatné podnikání. Právně to jsou dva různé vztahy. Zaměstnavatel – zaměstnanec nebo dodavatel – odběratel. Nejspíš ti někdo nabídnul nedovolený švarcsystém. Růžové prohlášení s pracovním vztahem nesouvisí. Zjednodušeně to je zplnomocnění jednoho zaměstnavatele uplatnit daňovou slevu. Pracovní vztahy a daňové předpisy si nastuduj. Jsou to znalosti, které budeš, na rozdíl od školních, potřebovat celý život. Není to na jednoduchou odpověď.