Kaja97

Stříhání drápků u andulky

Ahoj. Mám 2 andulky, jsou přibližně 3–4 měsíce staré a chci se zeptat, jak poznám, že jim mám ostříhat drápky. Mají je zhruba 2,5 mm dlouhé. Jestli mám počkat do jara nebo to udělat už teď. Dík za odpověď. :)

Nejlepší odpověď
badisko

zalezi natom esly se udrzi na bydilku a a taky esly jim neprekazeji …jinak slecno v chovalelskych potrebach koupite takove rulicky na nasazeni na bydilko jsou z jemneho pisku vypada to jako smirek papir a ve sve podstate vlastne je ..onu tim jak po bydilkach chodi a sedi na nich tak si je automaticky obrusuji ..ma to podobnou funkci jako sepiova kost na zobak mimo jine …a pri strihani pozor!!! moji v drapcich dost hluboko nervova zakonceni muzete jim ublizit …a lechce ptaka tak poranit …pokud to andulce nevadi pri splhani a tak bych to este nechal…a poridil ..ten smyrek…

Další odpovědi
kablik

Z vlastní skušenosti vím že střihání drápků andulkám není vůbec nutné. Máme andulku už 7 let a vůbec na ni nevidím potřebu zkracování drápků. Místo plastových bydýlek jsem dal do klece dřevěný asi o průměru jednoho cm, ne slabší, aby při sevření nožičkou se nedotýkali drápky vzájemně, to jim vyhovuje a vesele po nich poskakují. Navíc pokud jsou dvě, nedají se ochočit a při chytání bys je zbytečně stresoval. Je to ovšem jenom můj názor.