Kajdamajda

Jak ochočit zebřičku?

Taky mám ještě otázku: Včera nám umřela zebřička :( měli jsme Matku a její dceru.Ta dcera umřela a tak se ptám, je lepčí aby matka byla sama nebo abychom jí pořídila samce, či kámošku samici?

Nejlepší odpověď
badisko

hele Je jedno jesli to bude samec ci samice ale zebricky jsou dost spolecenske a nemuzi to byt presne zebricka muzes ji poridit Chuvicku Japonskou ..muzes jich mit take vic nez 2 ..ja zacal s jednim kanarem a nejak se mu to rozrostlo ze jsem musel poridit venkovni vilieru..zebricky se snesou ze vsemi ptaky kteri nejsou vuci nim agresivni dobra volba je uz zminovany Kanar ..Papouzek zpevavy ..Chuvicka japonska ..stehlik atd …pokud ale chces zebricku tak je to jak rikam fuk jestli samec ci samice …ahorat jak to uz v prirode chodi tak samec + samice se rovna mlade ..a pokud ji mas jen tak pro okrasu ci pobaveni tak samce nekupuj ..jo a zebricku nelze ochocit v pravem slova smyslu ..
Doplňuji:
o chovu zebricek je toho na netu dost …ale spise ti doporucim tuto knihu je opravdu dobra …ptaci v klecich a volierach …http://www.mar­tinus.sk/?uItem=26318

Zdroj: praxe

Další odpovědi
beer

Tento druh v nejlepším případě naučíš zamlada sedat na prst.
Samotnou ji nenechávej a pořiď jí další. Zda samečka, nebo samičku záleží v podstatě jen na tom, zda chceš očekávat potomky.
Zkušenost

Braník

určitě jí nenech samotnou,bylo by jí smutno,pořid k ní samečka a budou spokojeni oba dva

anonym

samozřejmě jim je líp v páru, ale nemám žádné zkušenosti s těmito ptáčky, spíš s papoušky a strakami