Lenča59

Střední škola > grafický design > talentové zkoušky + práce

(Zkoušela jsem samozřejmě to co neznám vyhledávat, ale přesto tomu moc nerozumím, i asi jednoduchým věcem a prosím vás aby jste mi poradily 🙂

Dobrý den, v lednu budu dělat talentové zkoušky na střední školu na grafický design. Musí tam mít min. 20 vlastních prací (bez omezení tématu) klasické techniky – malba, kresba, grafika, plastika, fotografie, apod.

A tak mi došlo, že vlastně uplně nevím co to ta grafika, grafické techniky znamená :D a co se dá brát jako grafická práce? Něco na počítači?
*Dále malba – to jsou normálně obrázky malované temperama nebo jinými barvami asi že :D Kresba totéž, ale tužkou :D
*Plastika- tak to představu asi mám… >asi< :D
*Fotografie – To můžu nosit mé fotky třeba krajiny atd., nebo se tím myslí fotka práce kterou nemůžu donést?

♦ OBHAJOBA VLASTNÍCH PRACÍ :
máte nějaké rady, co tam říkat a neříkat? Já bych tam asi říkala, proč sem tu práci dělala, co mě inspirovalo, čím a jak – je to tak správně? 🙂

♦ TEST (dějiny umění, literatura, kultura):
Co myslíte že tam tak určitě bude? Nejslavnější malíři, čeští malíři, pak jak vypadala umění romantismu, klasicismu atd, co je to secese apod. řekla bych:-D

♦PRÁCE:
uplatnění absolventa: zřízení a vedení vlastní reklamní agentury, výtvarník, grafický designér, fotograf, práce v tiskárnách, novinách divadle, galeriích atd.
Co jsou to prosím DTP studia?

A jen tak mimochodem vůbec nevím, jak to s tou prací bude vypadat :D Kdy do práce budu chodit, kolik mi za to budou platit atd.?

A grafický designér je tedy kdo? :D

Omlouvám se za takové otázky, měla bych to vědět když se tam hlásím …a proto se ptám. Chtěla bych tam jít, protože mi vždy šlo a bavilo malování, dělání vlastních komiksů (v počítači i na papír) atd.

Omlouvám se za chyby a moc moc děkuju za rady! 🙂

Odpovědi
ivzez

Už sis prošla web a galerii studentských prací
školy, na kterou se hlásíš?
Tam bys měla najít odpovědi na své otázky.
Co se míní „fotografiemi“ zjistíš na webu školy,
nebo si do ní zavolej (každá škola to může mít jinak).