FlurFluny

Mám jít na střední školu grafický design?

Doma maluju na grafickým tabletu, trávím u toho spoustu mého času… Moc mě to baví a je to jediná věc co mě dokázala bavit celý život ostatní věci mě vždy omrzeli… Ráda maluju i normálně… A chtěla bych na grafický design… Ale většina lidí včetně rodičů mi říká že mě to neuživí že bych si měla vybrat něco jinýho… I když já si osobně myslím že by mě to uživilo úplně bez potíží…

Nejlepší odpověď
led

Grafický dizajn dokáže uživiť len toho, kto ním naozaj tvorivo a účelovo pracuje. Grafický dizajn je umenie vizuálnej komunikácie, ktoré spája grafické prvky a texty pre prezentáciu informácie, myšlienky alebo názoru. Výtvarné návrhy grafického dizajnu sú vytvárané na objednávku za určitým účelom a sú určené na priemyselné spracovanie.
Zjednodušene: predstavme si spoločenskú hru v ktorej jeden z hráčov zadá úlohu, ostatní na ich základe v požadovanom termíne vypracujú svoje návrhy, vizualizácie, dôvody riešenia a spôsob realizácie. V priebehu hry predkladajú výsledky svojej práce, ktoré zadávateľ, väčšinou pre absolútne nepodstatný detail, zamieta. Opätovné hľadanie a odovzdávanie sa opakuje viackrát podľa zámeru zadávateľa úlohy..
Zo všetkých zúčastnených designérov vyhráva súťaž len jeden.

Ako 14–15 ročná si môžeš myslieť, že na umelecký design stačí len umelecké cítenie a vedieť malovať. Nie. je to pravda. Pre umelecký design musíš sa v prvom rade veľa učiť a poznať veľa profesií, dokázať sa vcítiť do myslenia iného človeka – prijímateľa tvojich prác, tvojich vidín. Umelecký design, pokiaľ tvorite poctivo, nie je prechádzka pri pomalej rieke, je to neustále hľadanie a učenie, je to drina rovnajúca sa prekonávaniu horských štítov v období búrok. Ale ten vnútorný pocit dosiahnutého cieľa, ten pohľad z vrcholu štítu stojí za to.

Další odpovědi
relux

Za me urcite! Ja bych do toho sel i na ukor toho, ze mi to okoli rozmlouva. Kdyz me neco bavi, tak si za tim pujdu! Nenech se ovlivnit nazory ostatnich. Navic ze stredni skoly se da myslim pokracovat v obdobnem oboru na vysokou skolu. Pokud te to ale nebude bavit, je myslim moznost po chvili prestoupit na jinou skolu 🙂

dubraro

Shodou okolností jsem se včera bavil se slečnou, která tento obor studuje. Baví ji to, ale říká, že grafiků je nadbytek a moc nevydělávají.

led

dubraro, slečna má pravdu, grafikov je veľa, ale skutočných umelcov Grafikov nie je veľa