L_85

Stravenkový paušál – musí jej zaměstnavatel nabízet?

Bude ze strany zaměstnavatele nabízení možnosti stravenkového paušálu povinné? Doposud v mém zaměstnání hradí 35% stravenky (stokorunové) zaměstnanec a 65% zaměstnavatel. Samozřejmě máme možnost výběru, zda si oněch 35% nechat strhnout ze mzdy či nikoliv. Kantýnu máme v areálu, ale můj zaměstnavatel není přímo její zřizovatel ani provozovatel.

Odpovědi
Emefej

Ne, nemusí.

Zdroj: https://www.kur­zy.cz/zpravy/571704-co-prinasi-stravenkovy-pausal-od-ledna-2021/

elkon

Nemusí, je to jeho dobrá vůle. Ale většinou nějaká forma stravování pro zaměstnance existuje, protože si to firmy odečtou z nákladů a mají daňové výhody.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.