L_85

Stravenkový paušál – jak se vypočítá?

Doposud v mém zaměstnání hradí 35% stravenky (stokorunové) zaměstnanec a 65% zaměstnavatel. Rozumím tomu dobře, že v případě zavedení stravenkového paušálu mi již nebude z platu strháváno 35,– Kč za odpracovaný den, ale naopak mi za něj navíc přibude k platu 65,– Kč za odpracovaný den – tj. např. za 20 odpracovaných dní dostanu k platu 2000,– Kč (čili zkrátka hodnotu stravenek, které dostávám doposud, nyní dostanu v penězích)? Díky!

Nejlepší odpověď
Drap

Ano. mohlo by to tak být, pokud ovšem zaměstnavatel hodnotu paušálu nezvýší, nebo nesníží.

Další odpovědi
Emefej

Stravenkový paušál není povinný, zaměstnavatel na něj vůbec nemusí přejít a může zůstat u stravenek.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.