stonkový řez u kaktusů

Dobrý den chtěla bych se zeptat co je to STONKOVÝ ŘEZ?Máme doma kaktus Opuntia a u množení bylo napsáno že se mnouží buď semeny nebo stonkovým řezem.Tak by mě zajímalo co to je a jak se to dělá.

Nejlepší odpověď
alenka901

pomocí stonkových řízků. Tomuto způsobu množení se říká řízkování. Pro úspěšné vytvoření co nejhladších řezů je velmi důležitý naprosto čistý a ostrý nůž. Řízkování byste si měli nejprve vyzkoušet na listnatých kaktusech. Vyberte si silný a zdraví „list“ a odřízněte jej v dolní třetině nožem. Pak jej rozřežte na 5–7 cm dlouhé kousky(řízky). Ponechejte je asi tři dny volně na vzduchu, aby řezné rány oschly. Teprve potom tyto kousky vsaďte vzpřímeně asi 2 cm hluboko do substrátu bohatého na písek a substrát k nim mírně přitlačte. Umístíte-li je na světlo a do tepla(nikoliv na přímé slunce) a budete-li je častěji zalévat, vytvoří si rostlinky již behěm jednoho měsíce kořínky a vy je můžete přesadit do květináčů.

Další odpovědi
Dandi

Mrkněte na stránky ve zdroji :) jsou tam všechny inforamce :)

Zdroj: http://www.cac­t.cz/kaktusy/pra­xe_4.htm

Attack-design

taky jsem našla pouze tyto stránky
www.cact.cz/kak­tusy/praxe_4.html