Avatar uživatele
bubukaa

Kaktusy…

Pokouším se pětovat kaktusy – nezdařeně, už mi jich uhnilo nespočítaně, přestanou růst nebo splesnivá nebo uschnou, přitom skoušela jsem je zalívat – víc, mín , nechat vyschnou a pak zalít, přelít a nezalívat, zalívat do misky, zalívat do květináče atd. taky jsem měnila místo – tma,světlo, mám pěkné místečko u parapetu ale kvůli topení se jim tam nedaří, konkrétně v tuto dobu bojuje u přežití živý kamen
Co tedy dělám špatně??
Doplňuji:
hanulka11: díky, jenže já bych je strašně ráda měla na ozdobu a když je dám ven skoro nikdo je neuvidí protože máme psa takže by museli být někde nahoře
Drap: myslíš tedy že náš byt tedy není vhodný pro pěstování kaktusů přitom v ložnici kde je mám bývá 19– 21°C

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? čárlí, hanulka11, brokol před 4522 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Já jsem kaktusy vždy svou přehnanou péčí zlikvidovala – přesně jako Vy.
Teď pěstuje kaktusy u sebe v pokojíčku na okenním parapetu moje dcera, 10 let, jelikož nemá moc ke kytkám vztah a vše jí zatím uschnulo, zkusila to s kaktusem. Uchvátil ji a už jich má sbírku, rostou, jsou krásné a zdravé. Recept? Doslova na ně kašle. Tak jednou za měsíc jí připomenu, že by je měla zalít, tak jim sem tam něco kápne, neprolévá je.
Tak je taky zkuste příliš neopečovávat 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud vyloučíme choroby a naprosto nevhodnou p§du, tak zbývá už jen nevhodné klima v bytě. Asi příliš teplo.
Myslím, že na zimu by uvítali o něco menší teplotu bez zálivky, mohly by odpočnout a na jaže začít opět růst. Třeba najdeš lepší místo, nějakou chodbu a podobně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

já je přes léto letním venku a pak je uklízím na podzim ale do chladna , kde se netopí a tudíž je nezalévám – aby mohly odpočívat a pak mi na jaře vykvetou

můžeš se začíst zde
http://kaktusy­.vyrobce.cz/

a o živých kamenech zde
…s těmi zkušenost nemám
http://loskutak­.nova.cz/clanek/o­krasna/zive-kameny.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

To, že sem tam nějaký uschne, zplesniví, nebo podobně je zcela normální, ne vše vyjde a ne všichni se uchytí.

Docela mě pobavil komentář Deli, jsem zřejmě dokonalá kopie její dcery, s kytkama všeobecně jsem měla problém, ale kaktusy jsou zcela nenáročné, nezalívám je pravidelně a rostou! 🙂 Tedy, měním jim ještě půdu a květináč po zakoupení.

Jediné, co bych doporučila je po koupení přesadit z rašeliny do vhodného propustného substrátu a velikostně odpovídajícího květináče a jednou za čas zalít. Nemusíš dodržovat žádné pravidlo typu ‚každý druhý týden ve středu‘, i kaktusy (a vůbec květiny všeobecně) jsou zvyklé žít za různých podmínek – jednou mají vody příliš, jindy musí vyjít s málem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
čárlí

Základní podmínky pro většinu kaktusů jsou: v létě teplo, plné slunce,dostatečná zálivka, ale zalévat až po částečném nebo skoro úplném vyschnutí půdy a to pořádně (pokud je teplo a půda dostatečně rychle vysychá nehrozí přelití)a nejlépe umístění venku pod širým nebem. V zimě chlad kolem 5 až 8 stupnů, úplné sucho.Při nízké teplotě při zimování nouzově mohou být i ve tmě.
problém špatného růstu asi spočívá ve vašem případě v zimě ve vysoké teplotě a v nevhodné zálivce. V létě v osvětlení filtrovaném přes sklo (důsledek snížená intenzita), možná nedostatečně osluněném okně, a nedostečném větrání, možná v nevhodné půdní směsi, v případě uhnívání v přelití. Zcela posoudit co je chybně lze jen na stanovišti samém.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek