Slecna 007

Poradíte se stažením Fontu psacího, nikoliv Comenia Script?

Potřebuji předepisovat prvňákovi slova a věty a můj rukopis je bohužel ošklivý a navíc jsem hodně i zapomněla. Existuje něco takového? Díky.

Původní neotázka
Stažení font psace, Ne Comenia Script.

Odpovědi
Cenobita

font školáček:

http://www.ces­kefonty.cz/ces­ke-fonty/skolacek-ce

annas

Ad Slecna 007

sice jsem se omluvila za překlep, ale až dodatečně jsem si vuědomila, že tvar psace, užívá se i tiskace, je z pohledu jazyka nesmyl. Pokud pochybujete, můžete si ověřit v ÚJCAV v Praze.

Takže upravuji otázku na správný tvar.

Cenobita

Milý admine, tazatelka Slecna 007 toužila po stažení fontů z archivu:

http://www.fon­tspace.com/

Font space – znamená: „prostor s fonty“

Paní nechtěla napsat fonty psací. Ideální by bylo vše vrátit zpět.

Slecna 007

Děkuji. Jen by mě zajímalo, proč admin potřebuje přepisovat psace na space?

Odpovědi.cz

I mistr tesař se utne… Otázka byla vrácena do původní podoby, omlouváme se! Pokud s úpravou nesouhlasíte, stačí se obrátit na e-mail info@odpovedi.cz a výslednou podobu s námi probrat.

Tým
Odpovedi.cz

annas

Admine,

děkuji. Omlouvám se vám i tazatelce. Překlepla jsem se, ale bohužel tazatelka nevložila otázku, jinak bych nezasahovala.

Že by platilo, že lepší je vidět chyby cizí než vlastní?

Cenobita

PS a font Školáček vyhoje ?

Cenobita

Odpověď je jednoduchá, zdejší admini si myslí, že všechno ví lépe, než zmatení tazatelé a ti co odpovídají, a už předem předjímají co jsi vlastně chtěla, na co jsi myslela a mohou ti otázku i smazat, protože usoudí že je zbytečná a zavrženíhodná. Jednou mi dokonce smazali zcela správnou odpověď na zcela korektní dotaz (admin totiž nerozuměl o čem se bavíme, a tak to vyhodnotil asi jako šifrovanou závadnou řeč). Někdy to sem dám k dobru pro pobavení lidových mas.

annas

Ad Cenobita,

vaše kritika je neoprávněná. Tazatel má vložil otázku tak, aby byla jednoznačná a nebyla možnost dvojího výkladu. Navíc otázku, nikoliv „neotázku“. Odpovídají má číst pozorně a všímat si kategorie.

Máte uvedené v Kodexu, které typy otázek sem nepatří. Otázky maže jen admin. Ostatní jen nahlašují, tedy otázku skryjí.

Přece existují pravidla, když někam vstoupím, tak se s nimi seznámím a dodržuji je.

Jak můžete posuzovat, co si jiný myslí? Umíte číst myšlenky?

Domníváte se, že vy vždy správně otázku pochopíte?
Co třeba tato otázka.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-jsou-to-repne-rizky-jak-se-vyrabi

„Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.“ Thomas Carlyle

Cenobita

No to není ten správný příklad ten „řízek“, ten jsem zrovna pochopil i odpověděl správně a navíc jsem ho hezky rozvedl, až jsem se nemohl zastavit.

Málokdy se stane že otázku nepochopím, spíš se nevyjádřím přesně, jsem si jistý, že volnější forma je pro čtenáře více pochopitelná, některé přesné definice je možné odbýt odkazy do netu, ale vysvětlit to vlastními slovy už chce si dát tu práci, přemýšlet, někdy také udělat chybu či nepřesnost – to se stane.

Ale ty opravy u Slečny 007, byly úplně zbytečné, ona se ptala správně, akorát udělala překlep, pochopitelné bylo (tedy mě) už ze zadání, co chce vědět, „kde si může stáhnou české psací písmo pro školáka“. Bohužel na FontSpace ho Slecna 007 nenajde, protože tam (skoro) nejsou České fonty, nejvýhodnější je použít font Školáček, protože ten se klasickému krasopisu 1. třídy blíží nejvíce.

annas

  1. Minerz se ptal na řepné řízky.
  2. Opakuji, nevkládejte mylné informace. Tazatelka nevložila otázku, ale neotázku, navíc měla pravopisnou chybu. Takto jsem mohla otázku skrýt, admin by ji opravil, vrátil, odpověď by dostala, ale až později.

Seznamte se s kodexem.

Cenobita

řepné řízky jsou řízky z řepy, stejně jako vepřové řízky z vepřového apod. nejlepší vysvětlení je na příkladech a obdobných slovech či významech

Také se mi stává, že odešlu chybu, protože ji prostě v textovém okně nevidím, a vidím ji až po odeslání.

Uživatelka to jistě neudělala schválně, někteří lidé prostě ani nedokáží dobře psát na klávesnici, nebyl bych tak přísný, jsem spíš empatický.

annas

Jsou daná pravidla, proto quentos a já upravujeme „neotázky“, ale i otázky.