JežíšKristus

Stane se z Andreje Babiše neomarxista?

Pokud za mládí pracoval pro staromarxisty a dnes s nimi i vládne, mohl by se evolučně vyvinout v neomarxistu? Malý krůček pro Babiše, velký skok pro ČR? Pracoval tedy Bureš pro staroPiráty?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Třeba i neofašista.
Hele, nechápu, kdo si může myslet, že má Babiš (dnes) něco vůbec společného s komunismem. Jako je s těmi zlobidly ve vládě (s jejich podporou), ale to reálně celkem nic neznamená (a šel by to toho úplně každý politik/premiér, aby vytvořil vládu… a když s ním nikdo jiný nechce jít, bere co se dá). :D Ale mně jde o to, jak se lidi do Babiše navážejí kvůli podnikání (které mu evidentně slušně vynáší) a na druhé straně ho označují za komouše. On jako takový kapitalista… pro něj by jakákoli obdoba komunismu nebyla fakt moc výhodná (a to ani v případě, že by byl na vysoké pozici).
To jsou spíš Piráti, jak Babiš říká.

Další odpovědi
Kepler

Jsi úplně mimo, on je to neostalinista, monarchista, Talibánec, svobodný zednář a vůbec pozoruhodná osoba 🤣. Svou přezdívku Bureš získal od STB díky tomu, že rozkrýval hospodářskou kriminalitu bratislavských komoušů vůči Vídni, ale to už dnes nikoho nezajímá. Chudáček, jen si chtěl financovat svůj čapáček. Přeji mu, ať vyhraje volby a vyžere si to až do dna…

JežíšKristus

Nevěřím, že by například Fiala vládl s komunisty. To by si jako (ex) rektor univerzity nikdy nemohl dovolit, protože by ztratil veškerou akademickou reputaci. Babiš porušil pravidlo vlády bez komunistů (i vyřvával, že s komunisty nikdy), zaprodanci ČSSD a SPD by s komunisty vládli/vládnou, ale normální strany ne.
Komunismus pro něj byl velmi výhodný, a metody StB používá dodnes.
Jen narážím na skutečnost, že ostatním nadává do marxistů, když jeho marxisti vychovali, pracoval pro ně, a nyní s nimi. A jako správný neomarxista za ČR souhlasil s bruselským zeleným Green Dealem. Proti Green Dealu se vyslovilo jen Polsko. Proč neprotestoval tak jako Poláci? Protože Babiš je neomarxista.