annas

Stali jste se obětí manipulování? Uvědomujete si, že manipulátor získává energii, kterou si bere na váš úkor?

Tato otázka mě napadla v souvislosti s výročím úmvrtí (12. 8. 1955) spisovatele Thomase Manna. Připomněla jsem si jeho novelu Mario a kouzelník, v níž autor varuje před nebezpečím, které představují jedinci, kteří snadno manipulují nejen s jiným člověkem, ale i s davem. I když T. Mann píše o jiné době…

Nejlepší odpověď
rynek878

Bohužel,máte Annas pravdu,zjišťuji,že se manipulování s jedinci projevuje i zde.U někoho to začíná přecházet až v závislost.Nebudu nikoho ovlivňovat konkrétními jmény,ale myslím si,že rozumně uvažující jedinec musí dotyčné časem poodhalit.Nevím,proč se tak děje,jestli si někdo zvyšuje své EGO,na úkor druhých,nebo potřebuje vyčnívat vždy nad ostatními,možné je oboje.

To iceT,
opravdu jste přesvědčená,že s Vámi nikdo nemanipuluje,když jsou to takoví mistři?

Další odpovědi
ten který je

V práci jsem měl před lety jednoho takového kolegu.Celý kolektiv ho obdivoval a jeho slovo bylo svaté.Ve své pravé tváři to byl zamindrákovaný a závistivý člověk který záviděl i dobrou náladu.Jeho rodiný život byl v troskách a tak se upnul vší silou jen na práci.Nikdo mi nevěřil že je to špatný člověk.Když jsem s ním měl něco dělat,cítil jsem se dost špatně.Možná to byl nějaký energetický upír.:-)

anonym

Manipulace jedince jedincem – běžné.

  • „- celou společností – -“-. To má ovšem fatální dopady,následky.

Minulé století je zřejmý důkaz.
Celá lidská historie je o manipulaci.Ne­jen,samozřejmě.
Když se začnu ptát – proč? – nevyhnutelně dojdu k Základním instinktům.
Pak to začíná být zajímavé.
Jsou otázky,na které nejsou odpovědi,nebo je nechápu,nebo je lepší odpověď neznat.
Je možné,že na odpověď narážím každý den,ale nevidím ji.

Doplňuji:
Pro vagru- Zřejmě jste nedočetl ten můj blábol do konce.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Psycho­logie_davu

vagra

Bubco-manipulace s lidmi,nebyla výsadou jenom minulého století.Patří ke každému režimu.
Dnes je zrovna taková a možná, že si ji „užíváme“ ještě ve větších rozměrech,než kdy­si.

iceT

Ja nevim,co na tuto otazku odpovedet,autora jsem necetla,ale myslim,ze dnes manipujuje kazdy s kazdym ve vetsi ci mensi mire.Treba reklamy,ze jen ten urcity vyrobek je uplne nejlepsi,ale na to se urcite neptate.Sama jsem se s manipulaci jako takovou nesetkala.Takovi jedinci,co manipulaci ovladaji,jsou jiste mistry a jsem rada,ze mnou nikdo nemanipuluje.

anonym

Stala,samozrej­me,cele detsvi skolnimi osnovami,kdy nas museli uct to,co nebyla pravda ani za mak,v dospelosti take,svazy mladeze,svaz pratelsvi ,atd..moc toho bylo,a vidite nemeli to vubec tezke,nechali jsme se jak beranci.

Vicki

Jednoho takového manipulátora znám. .Využije každého a každou situaci k vlastnímu prospěchu.Stále chce někoho ovládat,aby každý jednal tak,jak chce on.Umí se velmi dobře přetvařovat a ze strachu o sebe udělá cokoliv.Ale jak poznamenal Rynek-brzo se prokouknou.Takový člověk je sám a bez přátel.Jak vypadá manipulace s davem,to si většina z nás velmi dobře pamatuje.

vagra

Bubco-omlouvám se.Neměl jsem Vás jmenovat.
V tom množství zajímavých názoru,jsem se asi přehlíd.