aoimirai

Stačí to na anglistiku-amerikanistiku UK?

Zdravím, už nějakou dobu se připravuji na VŠ pomocí FCE knížek. Ty zvládám celkem obstojně. Půl roku jsem chodila i do jazykové školy, kde jsme cvičili státnice a také jsem testy zvládala.

Ale pak jsem si koupila příručku s testy na FF UK anglistika-amerikanistika a i obyčejný reading mi dělal problém (multiple choice). Pak i use of english (open cloze), a tak jsem si pořídila “Destination C1 & C2”, “CAE Practise Tests” a další na CAE. Bylo znát, že tyto přijímačky se spíše blíží CAE (nebo mám alespoň takový dojem) a v use of english se objevovaly i idiomy.

A tak se ptám (především těch, kteří vědí, jaké jsou přijímačky na anglistiku na UK) jestli tyto knížky stačí? Nebo doporučujete něco jiného? Samozřejmě rozvíjím i další potřebné znalosti jako literatura a historie, ale jde mi spíše o část s gramatikou a readingem.

Nebo jak jste se připravovali vy?

Děkuji za odpověď :)

Odpovědi
Kelt

Na těchto školách bývají dny otevřených dveří a někdy testy na nečisto. Takže si můžete zajít, vyzkoušet a když to nevyjde jeden rok, může to vyjít příště. Nezáleží, co máte za sebou, které testy, školy a certifikáty. Někomu ty papíry stačí, ale jste třeba zvyklá na filmovou řeč, americkou angličtinu psanou v novinovém stylu a je možné, že by vám mohla řeč rodilých mluvčí vadit. Můžete být teoreticky dobře připravena a můžete zvládnout také testy, záleží, co vlastně chcete a proč, a kde se chcete potom uplatnit. Jako učitel, překladatel, tlumočník, nebo pracovat v dané zemi?
Zažil jsem podobnou situaci s dcerou, která chtěla studovat UK obor překladatelství, španělština, angličtina – výborně zvládla zkoušky na nečisto, ostré zkoušky ne, pak si vybrala jinou školu a dokonce mohla studovat rok v zahraničí, což UK asi každému neumožní. Nevím.
Takže možná to může stačit, ale taky nemusí.