xiperio

Stačí mít u sebe jako doklad o očkování kopii protokolu?

Po druhé dávce jsem dostal potvrzení (protokol) o vakcinaci. Je možné ho ofotit a mít u sebe pro kontroly? Nebo jen vystřihnout QR kod a někam si ho nalepit? Aby se originál stálým nošením nepoškodil.

Nejlepší odpověď
elkon

Potřebuješ mít certifikát, nebo stačí stažený do mobilu ve formátu PDF. Stáhneš z Očkovacího portálu občana.

Další odpovědi
Hlada

Kód by měl stačit každému, kdo certifikát požaduje.
Pro případ nečitelnosti není ale žádný problém ho mít v telefonu v aplikaci Tečka. Z očkovacího portálu občana je možné si jich vytisknout libovolné množství. V očkovacích centrech se nevydávají každému. Třeba já jsem ho nedostal. Originál není potřeba šetřit.

Jiří Bohumil

Já jej mám v mobilu ofocený jako fotku ve formátu .jpg, jak můj tak i manželky. Jsou textově dobře čitelné, jednoznačné a v návaznosti na OP by měl snad stačit i bez čtení QR kódu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

xiperio: Nezapomeň ještě na občanský průkaz a řidičák, eventuálně cestovní pas, protože jméno ti orgán nebude stejně věřit. 🙂 Inu Čína jako vyšitá.

xiperio

To je možné. Tak co si vybereme. Budeme tu současnou nepříznivou situaci ještě víc stěžovat a bojkotovat? Nebo používat všechny možné prostředky proto, abychom se toho už konečně zbavili a nemuseli zas čelit dalším tvrdým opatřením.

xiperio

Mám certifikát. Vyjádřil jsem se nepřesně. Když ho nemám v mobilu. Stačí ten kod? Nebo celá kopie.

elkon

Tahat sebou papír je nepohodlné, lepší je to v mobilu.

xiperio

Mobil do restaurace nenosím. Kus papíru složím do kapsy a hotovo.