Stačí měsíční pobyt v odmašťovně, aby slehla zvýšená chuť na alkohol?

Nejlepší odpověď
Drap

U každého jedince jinak. Někomu stačí a někomu půl roku nepomůže

Další odpovědi
zjentek

Za měsíc ti spadne počítám tak na středně zvýšenou.

Kepler

Kdepak, to je běh na dlouhou trať. Účinnost protialkoholických léčeben je v konečném důsledku v řádu jen několika %. O jakémsi úspěchu může mluvit jen ten, co vydží nechlastat 10 let a více. Ale i potom stačí jedna štamprle a už v tom lítá znova.

yuko

Jak komu, aneb jak rekl Jarek Novavica – To musi ten chlap najit v sobe tu silu.

Cheza

Na určité a pouhé „slehnutí“ stačit může. Důležité ovšem je, jak daleko a s jakou frekvencí to pití došlo a jestli má ta dotyčná osoba již danou diagnózu alkoholika. Potom pouze dočasně stačí /tzv. na oklepání/, ale nic do budoucna neřeší. Neexistuje vyléčený alkoholik, to je pouze rozšířený velice mylný a zavádějící pojem, ale jen a jen abstinující alkoholik. A to je fakt, jak napsal již kolega Kepler, běh na sakra dlouhou trať. Dá se říci doživotní. Na každé trati při jakémkoliv běhu můžeme klopýtnout, to je lidské a normální, jde jen o vůli, odhodlání a vnitřní přesvědčení se zase postavit a „běžet“ dál. Není nutno si vyčítat, kam nás tato nemoc dostala, protože ona to nemoc opravdu je, ale vyčítat si a stydět se můžeme pouze za to, že se jí s pomocí druhých, ať již na startu, nebo v průběhu trati nechceme postavit a poprat se sní. Platí, že čím delší rovnoměrný běh, tím lepší, lehčí a pevnější krok.