Prostě já...

Sprchujete se každý den?

Nejlepší odpověď
Smack

Obden.

Další odpovědi
Daidal

Jednou za dva, za tři dny. Vlasy jsem si někdy myl častěji (samostatně), to když si je nechávám delší. Častěji jsem se sprchoval jen třeba kvůli otužování – jednou i 2× denně. Nebo po posilování nebo běhu (ani tak se ale vždycky po tom nesprchuju, jen někdy).
Je úplně zbytečné se sprchovat každý den a dokonce to není ani hygienicky lepší. Rozohně ne každodenní používání šamponů (na vlasy i na tělo).

V některých případech už je to spíš nemoc, neumět si představit, jeden den se nesprchovat, nějaká mysofobie. Je to zvyk, nejspíš i výchova, jak je k tomu rodiče vedli… Ničí se kůže a různé (ochranné) látky, které se na pokožce tvoří. Vysyšuje se, ztrácí imunita, je tam přecitlivělost, víc se pak tvoří (a zachytávají) různé organismy. Stejně pro vlasy platí, že čím častěji se myjí (hlavně šamponem), tím časttějí se mastí, tvoří lupy atd… A pak už se skutčně to tělo neobejde ani jeden den bez sprchy/koupele, i kdyby ten člověk prostě musel. Rozohdně nebudou díky častějšímu sprchování zdravější (natož několikrát za den… někteří to trochu zbytečně přehánějí). A to plýtvání vodou… :D
Tohle není nějaká nepotvrzená teorie ani mýtus. Potvrdí to každý doktor a dermatolog.

Jiří Bohumil

Ne. Běžně se sprchuji tak 1–2 x za týden a často i bez použití mýdla, nebo šamponu, pouze horkou vodou.
Dříve jsem se sprchovával podstatně častěji a i za použití mýdla a šamponu, ovšem měl jsem stále problémy se suchou pokožkou, svěděním pokožky a vyrážkami. A nakonec jsem zjistil, že je to tou „přemírou“ hygieny.
Nakonec mi to potvrdil i lékař a i další vyjádření odborníků toto potvrzují.
Ale, pokud vykonávám fyzicky náročnou práci, nebo práci při které se hodně ušpiním, pak se po ukončení práce pochopitelně osprchuji, včetně použití mýdla.
Jinak rovněž v případě, že se hodně zapotím (abych tedy nabyl cítit potem).
Pokud je venku teplo a vedra (jako momentálně v současnosti) , tak se několikrát za den vykoupu v bazénu a večer se pak již nesprchuji.

Rokio

Skoro každý den. Někdy se i koupu.

xiperio

Někdy i víckrát denně, když jsou pařáky a potřebuji si vzít čisté oblečení. Jinak 2×.

Drap

Raději si napustím vanu. Sprchuji se podle potřeby. Když jsou parna, třeba 3×

anonym

No a ty snad ne, nebo co? To je snad jasný, ne? Ráno, i večer a kdybych nebyla v tý blbý práci, tak i víckrát. A když už jsem u práce, chodí k nám makat několik takových špindírů, co se sprchují asi jen na Vánoce. A zrovna dnes jsem se do nich pustila, že smrděj jak hovádka boží…já jim to teda řekla trošku jinak, no ale je to jedno, oni se jen tak oklepou a příští den smrdí zrovna tak.

Rocker

Každý den se koupu,sprchuju se jen na chalupě,kde nemáme vanu.
Nedovedu si představit,že bych šel do postele špinavej.

zjentek

Někdy mám týden depku tak se sprchnu až ten příští!

Justin1

Ano.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

daidal>>>hezky si to napsal. Jen doplním, že nechápu, jak může lidské tělo „smrdět“, když jediný den nepřijde do kontaktu s vodou. To už musí jít vážně o nějakou poruchu. Buď právě kvůli přehršle hygieny, anebo špatná strava, nebo co já vím…

Daidal

Asi si to nalhávají. (: Je fakt, že se může člověk občas přes den zapotit a podobně (a to to taky není pravidlem), ale to hned není důvod se sprchovat několikrát DENNĚ (ani každý den) ani to není příčina k zápachu. S tím smradem si to jen sugerují.
Možná, že když necítí NIC, tak už to berou jako smrad a potřebují nonstop cítit „vůni“ nějakého šampónu.
Samozřejmě je to holý nasmysl, aby skutečně někdo smrděl kvůli tomu, že každý den nepříjde do styku s vodou.
Paradoxně ti, co si myslí, že dělají pro svou hygienu jen to nejlepší, jí sami škodí tím, jak to přehánějí…

elkon

To je zajímavé, jak někdo dokáže o každé hlouposti popsat celou stránku.

Daidal

To je zajímavé, jak někdo dokáže být neustále tak toxický, kritický a psát neustále sra*ky (a to říkám velmi jemně). A o káždé otázce nebo i odpovědi říkat, že je hloupá (tak na ně nereaguj, když tě NEZAJÍMAJÍ nebo si MYSLÍŠ, že je hloupá).
Hlavně, že tvoje odpovědi jsou samé perly, které se ani nedotýkají otázek. Poradit nebo odpovědět na otázku ani ne ve 20 % svých tisíců odpovědí. Nechápu tu potřebu odpovídat skoro na každou otázku, když odpovíš asi 5 slovy, které jsou naprosto o ničem. Největší aktivita a taky naprosto nezbytečnější (spolu s Drapem, kterému se občas i povede dobře odpovědět). Každá odpověď založená ne na vědomostech, vyhledávání, snaze pomoci, ale pouze na touze pronést nějakou jízlivou kravinu nebo odpovídat na něco, co tě nezajímá.

Za to pán si dává s kažou odpovědí hezky „záležet.“ Tři ťuky do klávesnice, aby sis mohl jen zbytečně rýpnout…