Anonymní15

Spolužák mi nabízí 8 tisíc za divnou věc. Přijmout?

Dobrý den, je mi 15 a chodím na střední. V průběhu června se mě o přestávkách spolužák snažil přesvědčit k „obchodu“, že mi dá 8 tisíc a do mého sklepa si schová USB disk.

Přijali byste to? Kapesné mám malé a za nic dostat osm tisíc, to bych rád. Ale bojím se, jestli to není nějaká černota. Normální lidé si přece neschovávají disky ke kamarádům, ne? Navíc si o přestávkách několikrát četl o šifrování dat, takže by před rodiči mohl něco skrýt, aniž by si to dával ke mě.

Pokud by to nedej bože bylo něco nelegálního, byl bych v pohodě nebo bych dostal pokutu či šel do pasťáku za spolupachatelství?

Odpovědi
Kazatel

Kamarádovi bys to měl schovat zadarmo, jen se slově ujistit, co je obsahem. Ale asi zas takoví kamarádi nebudete, když ti chce za to zaplatit a to bych si dal sakra majzla, aby pak na tebe třeba něco nechtěl hodit. Protože se za tím může skrývat opravdu ledacos, poradil bych mu, ať si za ty peníze pronajme box v bance.

zjentek

Viděl jsem film Nepřítel státu, kde občan omylem na takový disk nahrál co nemusel no a speciální státní agenti pak s požehnáním vlády zabíjeli každého občana, který byl snad jen podezřelý, že by disk mohl ukrývat anebo s ním jakkoli přijít do styku a taky vraždili občany, kteří jen špitli či naznačili, že by takový disk mohl vůbec existovat, no dokonalý systém měli, jak udržet „neexistenci“ toho disku. Tak hodně štěstí aby se neprosáklo, že ten disk máš ty, bo jinak si tu osmičku ani moc neužiješ 🤷‍♂️

Tos věděl že existuje skupina pracující pro vládu (představ si něco jako obrovské „call centrum“ s monitory, plné speciálních analytiků), která celé dny jen monitoruje a analyzuje právě filmy, aby zjistila vhodné náměty ze scénářů, která by se daly využít v reálu a podle těch vhodných pak agenti v reálu taky postupují? Samozřejmě v USA, ne ČRdeli, ale nikdy nevíš, co vše už naši bystří agenti mají „odkoukaný“, takže BACHA NA TO, no kidding (;

rrihamirek1

tak se ho zeptej co na tom je? pochybuju ze 16 lety kluk bude mit na flesce nejaky nelegalni obsah. a nevim jestli by si z toho neco mel pokud bys obsah neznal… Mne by to hlavne nedalo a hnedle bych se sam podival co tam je.

Filip84

Určitě, to ber!

Patnáct máš, „zavřít můžou – pustit musí“, „co je doma, to se počítá“. Když Tě nechytnou, máš 8t „kapesné“, když Tě chytnou, máš zaděláno na príma kariéru po CPZkách, soudních síních, vazebních a jiných věznicích! Poznáš tam príma nové kamarády, a když se budeš hodně snažit, tak už v osmnácti můžeš do normální věznice, a tam teprve poznáš ty správné príma kamarády. Co neumíš, to se tam doučíš, můžeš být naprosto klidný, to je „vysoká škola života“, tam Tě všecko pořádné naučí.

A teď úplně vážně: máš napsáno na čele Mickey Mouse? Jestli ne, tak je asi jasné, jak „normální“ je, aby Ti někdo zaplatil Kč 8,000.00 za to, že si u Tebe ve sklepě schová USB disk, ne?