Žolíík

Jaký je název písně s textem „helou kam jedes tulaku = uz z rodnyho rance nevidim staj.“?

zpivali jsme na hudebce pisnicku ve ktery bylo = helou kam jedes tulaku = uz z rodnyho rance nevidim staj, CO TO JE?

Nejlepší odpověď
Drap

Greenhornns – Oranžový expres

Greenhorns – Oranžový expres (text piesne)

Už z rodnýho ranče vidím jen komín a stáj, hej,
už z rodnýho ranče vidím jen komín a stáj,
rychlík v barvě pomeranče už mě veze, tak good-bye.

Tak jako světla herny mě stejně vždycky rozruší
svit brzdařský lucerny, komáři jisker v ovzduší,
a pak, když oranžovej expres mi houká do uší.

Rec: „Helou, kam jedeš, tuláku?“ „Nevím.“ „Na New York?“ „Nevím.“ „Nebo na Nashville?“ „Nevím, mně stačí, když slyším, jak ty pražce drncaj' dúdá-dúdá-dúdá-dúdá …“

Sedím si na uhláku a vyhlížím přes okraje,
ve svým tuláckým vaku šmátrám po lahvi Tokaje,
píseň oranžovýho vlaku si zpívám do kraje.

Už z rodnýho ranče nevidím komín a stáj, hej,
už z rodnýho ranče nevidím komín a stáj,
rychlík v barvě pomeranče sviští na New York, good-bye.

Zdroj: Seznam.cz

Další odpovědi
Kelt

Samozřejmě nezapomenutelný Oranžový expres a je to na youtube. To pohladí po duši, taky jsem si to nedávno pouštěl.

Kazatel

Zkus Google.

da ny

Je fajn, že jste v předmětu Hudební výchova „spívali“. Za nás se zpívalo, a k dnešnímu dnu, se v tomto směru v ČJ nic nezměnilo….. Také jsme psali na začátku věty velká písmena ;) Hovorové výrazy bych až tak „neřešila“ (nejsem přísný jazykový nácek, ale něco za oči opravdu tahá….).
Celé prázdniny se pilně věnuj češtině a doplň své obrovské mezery