WeeBear

Špatný čich u 6měsíčního kotěte.

Přišli jsme na to nedávno, když jsme mu dali kousíček šunky. Drápky ji chytil, vyklouzla mu a pak ji po čichu nemohl najít, čuchal všude možně (úplně na opačné straně od šunky), asi po minutě ji pak úspěšně našel.. Tak se to opakuje docela často.

Chtěla jsem se tedy zeptat, má někdo obdobné, či přímo stejné zkušenosti? Případně, jde o vrozenou vadu, která časem vymizí, nebo přetrvává?

Předem děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Nebylo by asi od věci zkusit i kočičí pamlsky.. S těmi jsme to ještě nezkoušeli, díky za radu. Stavím se pro ně někdy cestou ze školy, až znovu začne a určitě dám vědět. 🙂

Nejlepší odpověď
Sůwa

Dělá to jen se šunkou, nebo i s kočičíma dobrůtkama. Můj kocour má skvělý čich, ale když si položím na dlaň kousek masa nebo uzeniny, tak taky čichá jinde. Zkus koupit bonbónky pro kočky, ty můj kocourek bezpečně najde i po tmě. Teprve jestli ani ty nenajde, začni řešit. Jestli tě to neobtěžuje, napiš prosím, jak to dopadlo. Dík. Sůwa

Další odpovědi
kapka

Připojuji se k názoru Suwy. Znám nebo znala jsem spoustu koček a všechny měly problém rychle přesně najít kousek jídla. Ony vědí, že to tam někde je, ale dokud to nevidí, tak mají problém to najít. Řídí se daleko více zrakem, než třeba pes.
Podívejte se, jak loví psi a jak kočky. Pes nebo vlk jde po stopě a uštve kořist dlouhým pronásledováním. Kočka může kořist cítit, ale pak už se řídí více zrakem, musí se přiblížit co nejblíž, stále kořist pozorovat, její reakce, pak až zaútočí.
Myslím, že je Váš kocourek vpořádku. Kdyby tu šunku necítil třeba vůbec, tak by ji čichem ani nehledal.

Alesh

A nebylo to tím, že ta šunka byla z akce 100 g za 9,90 Kč čili při její výrobě s masem akorát běželi kolem? 🙂 Následně jen umastili papír, co kotě cítilo a samotnou „šunku“ pak horko těžko hledalo?
Každopádně by to chtělo nějaký průkaznější pokus, z tohohle bych nedělal předčasné závěry. Pokud by mělo vadu, pak v tomto věku by byla již téměř jistě trvalá.
Ale i kdyby mělo tuhle vadu, tak ono si nějak vždycky poradí, hlady určitě neumře, koneckonců to asi nebude tak zlý, když se ke žrádlu nakonec dostalo. Možná by pomohlo, spíš než ho zkoumat, tak mu tu šunku propříště vybalit z papíru. 😉

samicek333

6 měsíců je asi brzo