Avatar uživatele
marťa382

Špatná angličtina

Zajímalo by mě, jak by mě pochopili v Americe, v Anglii, nebo v jiné anglicky mluvící zemi, kdybych mluvila špatně anglicky.
Myslím tím gramatiku a zásadní chyby, za které bych ve škole dostala v písemce špatnou známku. Např. místo: He plays football bych řekla He play football. Nebo místo you are bych řekla you is. Nebo bych špatně vytvořila minulý čas slovesa, např. ona jela bych neřekla she went ale she goed a další nesmysly. Myslíte, že by mě pochopili, nebo by zírali a nevěděli o čem mluvím? :D
Doplňuji:
Samozřejmě vím, kdy je is a kdy are. :D :D Jen teoreticky.. :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? barnajka, BELA81 před 4486 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
WeeBear

Ber to tak – rozumíme my Ukrajincům, Slovákům, Polákům, nebo Čínským prodejcům? Rozumíme, i když chyby vidíme.

.. Stejně tak si myslím, že by ses i se špatnou angličtinou domluvila, pokud si nepleteš přímo slova, na kterých závisí smysl celé věty. Určitě by chyby viděli a hned by poznali, že prostě určité mezery máš, ale rozuměli by ti. Hruby typu is/are nejsou úplně nejhorší, i když je smutné to nerozeznat. 🙂
Doplňuji:
SeptikB: Vy umíte pobavit! Úžasná a hlavně názorná odpověď! 😁 Škoda, že mohu dát jen jeden palec. ☹

Marťo, pokud bylo doplnění na mě, tak to nebylo myšleno na Tvou osobu. 🙂 Jen jsem si to nemohla odpustit zkonstatovat, jsem věčná rýpalka. 🙂

Upravil/a: WeeBear

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
SeptikB

Myslete že, rozumí vámi. Jen to si zkusít. Napišou párek věty se špatnou způsobou sklodňování a načasováňý, a uvídím že, to prochopíte, i kdyš budou mají problémy 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ondra07

Já myslím, že by to pochopili, ale s tím minulým časem, jak jsi uvedla, to by asi nechápali :) Ale jinak by to bylo v pohodě, to je stejné, jako když u nás mluví Asiati. Například: Vy si to vzít, já Vám ukázat … a podobně :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ZangetsuTS

Z hlediska jazyků
je rozdíl aby američan rozuměl nezkušeným evropanům místo čínan aby rozuměl nezkušeným evropanům ap..
V čínštině je to složitejší a ta gramatika no ..
ale v angličtině to určitě budou rozumět
Paní učitelky a učitelé vám nalhávají nesmysly jen proto aby jste se učili a nespoléhali na to .. no a naco gramatika .. mi budou rozumet voe :D
tákže
ano budou ti roumět

a chybu mezi is a are by taky pochopili

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bubukaa

já myslím že by tak nějak věděli o čem mluvíš, ale hodně se stává že češi v americe si mezi sebou povídaj a jeden druhému něco řekne a ten druhý nahlas odpoví fakt jo a oni to nekdy můzou brát jako fuck (fak) a you (jů)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barnajka

Nebudu dlouze papouškovat, co tu už napsali druzí – i já si myslím, že s porozuměním by neměl být větší problém.

Opravdu je ale důležitý dbát aspoň na správnou výslovnost a VŽDYCKY vnímat KONTEXT.
Aby se ti pak nestalo něco podobnýho jako ‚pánovi‘ ve videu :D

http://www.you­tube.com/watch?v=m1TnzCi­USI0

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Davidrys

Chtěl bych, aby syn uměl anglicky co nejlépe. Kdy je nejlepší s výukou začít? zatím má dva roky, tak nevím, jestli mu s tím už teď plést hlavu?

před 1356 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dolezrada

Můžete začít úplně od začátku, pro děti se dá sehnat spoustu her, které učí děti angličtinu. Navíc je můžete hrát dohromady. Dítě nepozná, že se má něco učit, prostě si hraje a učí se.

před 1353 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Davidrys

Takže jsou takové hry i pro úplného začátečníka?

před 1349 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dolezrada

Ano určitě se dají sehnat i pro úplného začátečníka výborné hry, které učí děti anglicky. Podívejte se na https://www.aaa-skolak.cz/anglic­tina-hrou/

před 1346 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek