Anonymm2847

Španělština nebo Němčina

V září nastupuji na střední a nevím jaký jazyk si mám zvolit. Němčinu jsem se teď učím třetím rokem a už teď mi přijde že je těžká. O španělštině jsem slyšel že je lehká. Co by jste si zvolili vy?

Odpovědi
seraphico

Já bych si zvolil opět němčinu. Jestli je španělština lehčí než němčina netuším, ale ty tři roky by pak přišly vniveč, a to je myslím škoda.

cochee

Není co řešit. Románské jazyky jsou obecně považovány za o něco snadnější nežli anglosaské, ale ty máš tři roky náskok…

Atter01

Ahoj, nevím jestli si to přečtěs, ale pokud jo tak super :)
Dělal jsem oboje (jazykový gympl), ale pro mě! byla němčina lepší (lepší propojení s AJ i když má těžší gramatiku než Španělština). Španělština je krásný libozvucny jazyk (RIP francouzština) bohužel však jsem se nikdy nenaučil španělsky stejně dobře jako německy (možná díky protivníka učitele španělštiny, kterou jsme dostali v kvartě)
Bral bych to takhle:
Španělština na cestování a práce v turismu či v kultuře (dobra kombinace s Frj nebo Itj)
Němčina – práce v obchodě a technice + Německo a Rakousko jsou naši sousedé (upřímně budeš spíše pracovat zde než ve Španělsku nebo Jižní Americe)

PS: Ještě španělštinu možná uplatnis na Filipínách, ale tam se stejně domluvit anglicky

Atter01

Omlouvám se za překlep…kvůli učitelce španělštiny by tam mělo být správně 😉