tyrox

Angličtina nebo španělština?

Dobrý den,chtěl jsem se Vás zeptat, který z těchto jazyků se podle Vás více rozšiřuje a který je důležitější a užitečnější více do života.Děkuji za odpověď, uživatel tyrox

Nejlepší odpověď
MK44

Angličtinu považuji za mezinárodní jazyk číslo jedna. V tomto ohledu je bezpochyby nejdůležitější a do života nejužitečnější. Je ovšem pravda, že význam španělštiny, obzvláště v severní Americe, stoupá. Těžko říci, zda se španělština rozšiřuje více než angličtina například ve východní Evropě a v africko-asijském teritoriu.
Pokud ovládáte angličtinu dostatečně na to, abyste se pustil do dalšího jazyka, patří španělština, vedle francouzštiny, němčiny, ruštiny, k jazykům, které se dají nejvíce využít.

Další odpovědi
eso123

Jednohlasně Angličtina. Na světe se s ní domluvíš více méně všude. Pokud však jsi v AJ aspoň na komunikativní úrovni rozhodně ti nic nebrání začít se učit Španělsky,ne každý v Čechách ji umí.

SirTonic

ESP pouze pro zabavu, je to krasny jazyk

Dudu855456

Angličtina.