Barya

Sousedův pes je uvázaný k boudě na krátkém vodítku -poradíte?

Dobrý den,mám sousedy ,kteří mají dva psi (vlčáci).Jeden z nich se prokousal k jejich sousedům do objektu,kde pěstují slepice (nebylo to poprvé).Sousedé je napomenuli ,aby si psa zajistili. Sousedé to vyřešili tak ,že jednoho psa uvázali k boudě do , které se ani nevejde na krátký provaz.Celý den na něj sněží a fouká.Nenechají ho ani proběhnout.Domnívám se ,že nemají ani vodu a jídlo.Celý den pes neustále vyje a štěká.
Než psa uvázali ,kolemjdoucí psům dávali najíst včetně mě.Teď dáváme najíst jen tomu volnému k uvázanýmu se nedostaneme (je mi jich hrozně líto)
Poraďte co mám dělat.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

Konzultuj s policií, veterinářem, nebo záchrannou stanicí.

Další odpovědi
led

Aj pes má právo na zdravý život. Popisovaný život psa sa radí do kategórie týranie. V takomto prípade, ak nestačí priamy dohovor, treba podať oznámenie na políciu, u spádového veterinára, ochrancom zvierat, obecný úrad oddelenie životné prostredie…
Médiá majú radi takéto srdce trhajúce námety, hlavne ak politiky a pandémie je priveľa a čitateľov už nudia.

zjentek

Okamžitě situaci NĚKDE OHLAŠ, pomůže kdekoli, KDE TĚ VYSLECHNOU! Třeba i Novinky.cz, když tě NIC LEPŠÍHO nenapadne.

nyjono

Zadej do vyhledávače – oznámení týrání zvířat a najdi, co ti vyhovuje a případ oznam.
Je to fakt šílený, jak se některý „lidi“ chovají.

Mc Merkurion

… přivázat sousedy a pustit hafany … a zrátit provaz, je potřeba šetřit všude !!!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.