Souhlasíte s tvrzením, že „lidská setrvačnost je velká“?

Souhlasíte s tvrzením, že „lidská setrvačnost je velká“? Platí toto tvrzení?

Nejlepší odpověď
Kelt

Setrvačnost je záležitost fyziky, konkrétně mechaniky. A platí Zákon setrvačnosti.
Zákon setrvačnosti: Těleso setrvává v klidu nebo v rovnoměrném přímočarém pohybu, dokud není nuceno vnějšími silami (někdy zde bývá udáváno působením jiného tělesa) svůj stav změnit.
Takže když pozměníme pár slovíček, myslíš, že ti vyhovíme
Zákon setrvačnost pro člověkai: Obyčejný člověk setrvává v klidu nebo v rovnoměrném přímočarém pohybu, dokud není nucen vnějšími silami (někdy zde bývá udáváno působením jiného tělesa nebo nějakým debilem, který ho otravuje) svůj stav změnit.

Další odpovědi
annas

Výraz setrvačnost se netýká jen odborného stylu, tedy zákona setrvačností.

Původní význam slovesa setrvat, od něhož vzniklo podstatné jméno, je podle etymologa J. Rejzka tedy ‘přecházet, překonávat čas’.

Takže záleží na tom, v čem člověk setrvává. Uvědomuji si, že jsem nad tím nějak nepřemýšlela, ale určitě se něco najde .

Myslím si, že setrvačnost se neprojeví hned, Přece i semínko, které zasejeme, hned nevyroste, ale trvá to, než se protlačí, tedy překoná čas.

Třeba setkávání, ne vždy přijde vhod, že se s určitým člověkem setkáme. Ale sejdeme se, dá se říct, že je to ze setrvačnosti, nebo že se to očekává třeba ze společenských důvodů.

Velká setrvačnost zůstat ve funkci je u některých politiků. Nebo v myšlení, někdo nezmění své názory, i když je už všechno jinak.

Třeba v určité oblasti setrávají lidí ve starých zvycích – nošení krojů, vyjadřování, pokrmy, slavnosti atd.

„Jen ta láska může přežít svůj cyklus krizí, která obsahuje padesát procent přátelství, deset procent obdivu, deset procent vzájemné úcty, deset procent setrvačnosti zvyku a dvacet procent tělesného magnetismu“. – Jevgenij Abramovič Baratynskij

https://azcita­ty.cz/konfuci­us/19245/

paul1

Pravděpodobně tím myslíte setrvačnost v myslení. Ta je u některých jedinců opravdu obdivuhodná, projevuje se hlavně při volbách. I když politici klamou a neplní sliby jsou někteří lidé schopni jim to neustále promíjet a znovu je volit. Ještě před volbami v r. 1990 říkal některý zpěvák (jméno jsem už zapomněl): Politikům není třeba věřit. Je třeba je po zvolení kontrolovat a pokud neplní předvolební sliby, tak při dalších volbách je nutné volit někoho jiného. Jednoduché a účinné. Toto by ale před pár měsíci hovořit nemohl, anebo tedy mohl, ale už by měl na krku STB.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.