Avatar uživatele
DanVancz

Snesou se spolu sibiřský husky a labrador?

Snesou se spolu Sibiřský Husky a Labrador?zcela normální?

Mají mezi sebou tyto rasy nějaké problémy, nebo je jejich chov pospolu

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1997 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Není známo, že by zvířata trpěla lidskými vlastnostmi. Dokonce ani rasizmus neprovozují.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Žádné psí rasy mezi sebou problémy nemají. Záleží pouze na majiteli, jak pejsky asociuje a vychová. V ničem jiném problém neni.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Psí rasy se píší s malým počátečním písmenem
a lidské vlastnosti (ani rasovou nesnášenlivost) bych jim nepřisuzovala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Palpatine

Myslím že ostatní otázku nepochopili správně. U psů se někdy může stát, že se některé psí rasy(plemena) nesnesou, protože mají v přirozených povahových vlastnostech dominantnost a agresivitu. To vše lze ale samozřejmě ovlivnit správným odchovem psů, jejich socializací a výcvikem.

V případě dvou výše zmíněných plemen bych řekl, že by problém mít neměli. Husky je smečkový pes a labrador zase klidný a mírný pes do rodiny, vhodný i k postiženým nebo dětem. Ale jak už jsem napsal, záleží to hlavně na výchově psa. Berte v potaz, že každý pes je taky jiný. Každý má jedinečnou povahu a vlastnosti bez rozdílů rasy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

To je stejný, jako by ses ptal, jestli se spolu snese běloch z Prahy s černochem z Kapského města.
Je to inyvindy.
Určitě se napřed musí seznámit a zvyknout si na sebe. Zvykání trvá různě dlouho.
Od 1 dne do několika měsíců.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Palpatine.. a seš si jist, že je to dáno plemenem? Ono v přírodě je totiž běžné, že jsou zvířata značně teritoriální, mají ve společných systémech mají struktury, pak jsou některé druhy v potravinovém řetězci výše a jiné níže… Ale pořád si nemyslím, že by šlo o averzi vůči jinému plemenu.

před 1996 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Souhlasím.

před 1996 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Palpatine

Já nesouhlasím. Pokud máte zkušenosti se psy jako já tak víte, že některé plemena jsou přirozeně agresivnější. Hlavně ty bojové. Mám i zkušenosti s tím, že takoví jezevčíci jsou povětšinou dost agresivní, za to třeba velcí psy jako je bernardýn, jsou většinou přátelští.

před 1996 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Nesouhlasem potvrzujete jen to, že stejně jako tazatel neumíte česky a že jste nepochopila, na co se ptá.

Tazatel se neptá na agresivitu některých plemen, ale na to, jestli mezi sebou »mají nějaké problémy« → ptá se na rasovou nesnášenlivost, která mezi zvířaty neexistuje.

před 1996 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Palpatine

Se podělejte ivzez. Když s Vámi někdo nesouhlasí, hned neumí česky. Grammar nazi jsou jinde. A nejsem žena, pro Vaší informaci.

A nevím, že by se tazatel psal na rasovou nesnášenlivost. Tak jste to pochopili vy. Rasová nesnášenlivost samozřejmě mezi zvířaty neexistuje. Ale pokud nevěříte, že každá rasa má jiné povahové vlastnosti, je to Váš problém.

před 1996 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Ten kdo má zkušenost se psy, nikdy by nevyslovil bojová plemena. Taková kategorie žádná neni. Je to výmysl novinářů. Když jsi takový znalec, můžeš nám ty bojová plemena všechna vyjmenovat?Děkuji.

před 1996 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Palpatine

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bojová_ple­mena_psů

Nikde jsem taky nepsal, že jsem odborník. Ale zkušenosti se psy mám. O tom vy nerozhodujete jestli ano nebo ne. Psy chovám od mala.

před 1996 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Palpatine

Drape a já taky samozřejmě psa nesoudím podle rasy. Nevím kde jste na to přišel. Sám jsem zminoval, že vše záleží jen na výchově a výcviku psa. A že i jezevčík může být agresivnější než třeba dobrman. Nevím o čem se tady vlastně diskutuje.

před 1996 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Upravil jsi diskuzi, bojová plemena zmizela a teď děláš chytráka.

před 1995 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Palpatine

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1995 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Palpatine

Ale samozřejmě záleží na vás. Myslete si co chcete. Ale je taky pitomost aby se tazatel ptal na rasismus mezi psy. Takový cvok nemůže být nikdo. Každému normálnímu člověku je jasné, že zvířata tyhle věci ani nevnímají. Opici je taky jedno jestli je jiná opice hnědá, černá nebo rezavá. Proto vaše odpovědi na takové téma neshledávám užitečné. Nevím osobně v čem semnou nesouhlasíte. Projděte si někdy články o psích rasách. A uvidíte, že všude je popsáno to, jaké má ten pes povahové vlastnosti. Jak vychází s dětmi a jinými psi a zvířaty. Takže mi tady netvrdte pitomosti.

před 1996 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Nejsem si jista:
Nemělo by se spíše než o rasách psát/mluvit o psích plemenech?

před 1997 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Na mělo by to vliv na rasizmus u zvířat? Vlasně mělo. Musel by to být plemenizmus. 😁 Ale myslím, že ani tím psi netrpěj. 😁

před 1997 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

((–:

před 1996 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek