leonessa

Jak se nejrychleji a nejlépe zbavit smradu z rychlovarné plastové konvice?

Nevíte, jak bych se mohla nejrychleji a nejlépe zbavit smradu z plastové rychlovarné konvice? Koupila jsem do práce umělohmotnou na přání, ale zase si každý stěžuje, že to smrdí. Už jsme převařovali vodu min. 5× a dala jsem tam i kys. citronovou a pořád smrdí :(

Nejlepší odpověď
Agneta

Z laciných plastů se uvolňují změkčovadla – právě ohřevem. Jsou rakovinotvorné, ale s tím se v Česku nikdo nezabývá, hlavně, že je to levné:DDD

Další odpovědi
bolak

bude smrdět tak tejden, to je normální, já do nový konvice nalil na dny ocet..

nebo jak říká můj děda, dej do té konvice hovno a přestane smrdět po plastu

anonym

Plastová konvice na zalévání květin?

Dochy

Zkusit vyreklamovat? A pak koupit kovovou, ktera bude s trochou stesti smrdet o chloupek min… (i na tech kovovych byva spousta plastu…)

anonym

Nevařit v takovejch nádobách,vařit v kovové konvici na plynu a máš klid.

ivzez

Se zápachem jsem se u rychlovarné konvice ještě nesetkala.
Mohla byste uvést odkaz, ať víme, čemu se máme vyhnout?

Já v nové konvici napřed uvařim vodu s octem (plnou konvici),
znovu uvařím samotnou vodu, vypláchnu a pak teprve používám…

dr.luha

Jedovatá a smradlavá je pouze černá hmota. Lepší je kupovat RVK bez této černé hmoty.