postcd

z jakých důvodů může začít hořet v domě, na co si dávat pozor?

právě tu vyhořívá jeden dům po příjezdu hasičů (propadlá střecha, komplet). Tak se chci zeptat na co si dávat v praxi pozor, jaké jsou nejčastější příčiny vyhoření domu?

Nejlepší odpověď
honza19hk

příčin je hafo, třeba zkrat, ponecaný oheń bez dozoru-svíčka,jídlo na plotně,cigáro atd…, špatná manipulace s plynem a jinými topnými zařízeními,ne­odborná montáž komína, či elektriky, blesk, přetížení zásuvek a kabelů, vysypání popela na místo kde něco může chytnout,jakož i do plastové popelnice,nedo­bržení vzdálenosti skladování hořlavin od kotle,samovznícení materiálu-např zapařené seno, hra dětí a nebo úmysl.

jsem hasič, klidně se ptej,poradím ti.

Další odpovědi
Drap

Důvodů může býr celá řada. Neopatrnost, plyn, elektřina, hra dětí, v některých případech i samovznícení. Nelze opomenout i možnost úmyslného zapálení

marci1

Důvodů je celá řada. Nedopalek cigarety, zapálená svíčka, zapomenuté jídlo na sporáku, komíny, topidla a závady na domácích spotřebičích. přetěžování zásuvek -opotřebované kabely elektrospotřebičů, zářivky, nabíječky do mobilu ap. Podrobněji ve zdroji :

http://www.hzscr­.cz/clanek/nej­tragictejsi-nasledky-maji-pozary-v-domacnostech-jak-svou-domacnost-proti-pozaru-zabezpecit.aspx

Quimby

Člověk si zapálí cigaretu a usne. Zapne plynovej sporák, oheň zhasne a časem to bouchne. Nejvíce poruchová je prý rychlovarná konvice.

Adula.57

jak napsal Quimby – poruchová je konvice. Nejlepší je vypojit ji buď ze zásuvky, nebo dávat konvici z vařiče (to jak je pod ní). Nedávno když jsme malovali byt, tak najednou byl všude smrad. Zjistili jsme, že se nám hoří zásuvka. Moje babička zase vždy vylévala zbylou vodu z konvice, aby byla prázdná. Jenže potom se jí najednou začala sama zapínat a jelikož tam neměla vodu, dno se začalo pálit, takže tam začala nechávat trochu vody a ještě ji sundávat z vařiče.

arygnoc

jediná príčina človek.

;-Q

dnb

arygnoc >> Tobě asi ještě nechytil kvartýr od úderu blesku že?

arygnoc

nie, mám správne namontovaný bleskozvod.

;-Q