Avatar uživatele
Pokročilý

Smí se krmit zatoulané kočky?

Konkrétně v Praze.
Doplňuji:
Aby bylo jasno, já je nekrmím, ale sousedka si v tom přímo libuje, dává ke vchodu 5 misek a do nich žrádlo pro kočky. Ty tam chodí jak do jídelny a pořád se tam potulují. Vrcholem všeho bylo, když mi vynadala, že venčím psa a tím jí ty kočky plaším. Utrousila jsem jen, ať si je teda krmí doma. Ráda bych jí příště upozornila (pokud to tak je), že je to zakázané nebo že jí hrozí pokuta.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Rozhodně to není zakázané,spíše je to považováno za dobrovolnou a prospěšnou aktivitu.Sama uvádíte,že máte psa, tak se dá předpokládat,že máte ke zvířatům kladný vztah.Vaše sousedka se stará o taková zvířata a pravděpodobně ze svých prostředků,která nemají štěstí jako váš pes a jsou bez tepla domova a stálého přísunu krmení.Měla byste mít více soucitu ,pochopení a tolerance.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

K nás sice nechodí kočky přímo toulavé, ale spíše rebelské a také je krmíme. Není zakázané dát zvířeti jídlo a jedná se o správnou věc. Ta paní je moc hodná.


Avatar uživatele
Stříbrný

proč by se nesměly? to je dobrý skutek, i když se pak pověsí na toho, kdo jim něco dal. Sama jsem si jednou na základce vzala do bytu koťátko co se potulovalo u plotu a mňoukalo a dala mu mlíčko... pak za mnou šlo a pořád chodilo kolem vchodu, bylo mi ho strašně líto. Jsou to živí tvorečkové.
To je jakoby vás měli pokutovat, že hodíte peníze bezdomovci nebo mu koupíte jídlo...

Paní to evidentně poněkud přehání, asi je kočkomilka, ale nedá se s tím nic dělat...


Avatar uživatele
Zlatý

Podle mne by se krmit neměly, přináší to dost velká rizika, zvláště do budoucnosti. Zřejmě to ale žádná vyhláška či nařízení nezakazuje.


Avatar uživatele
Zlatý

U nás obecný zákaz neexistuje., ovšem existují regiony kde je podobné činění dokonce pokutováno. Přijatelné je asi krmit tyto volně pobíhající nešťastníky /též psy/, pokud jsou cílenně sterilizováni.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud Vás nikdo nevidí tak jo :-)


Avatar uživatele
Pokročilý

Neměli by se kmit už tak jich je dost, jestli je to trestne jako krmeni holubu ktere stejně všichni krmi to nevim ale pochybuju že budou policajti hlidat jestli někdo nekrmi kočky :D


Avatar uživatele

Je to nežádoucí. Nic víc. Není zájem, aby se toulavé, zpravidla nemocné kočky množily, a dál tak šířily nemoci...


Avatar uživatele
Zlatý

Vtomto případě by bylo záslužnější zavolat odchytovku a následně zaplatit kastraci...
Předpokládám že jsou tam také malé děti a kočičky se také vyprazdňují a to brrrrrrrrr.
Takže nekrmit,ale investici vložit do kastrace...


Avatar uživatele
Bronzový

Paní, která nezištně krmí cizí nebo toulavé kočky je určitě moc hodná, má v sobě soucit a lásku kek zvířatům, které si samy pomoci nemohou. Zato ty, přestože máš psa, lásku ke zvířatům asi nemáš nebo máš psa jen jako věc. Podle mne jsi pěkné tele, když se tu ptáš na takovou věc.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

Lyn

GM: hodnodit můj vztah k mému psovi je zde zcela neadekvátní.. Podle jedné otázky, kterou jsem položila nemůžeš hodnotit můj charakter nebo postoj. Vůbec nevidíš hloubš do toho, co se tam stalo, tak tě prosím, zdrž se urážek.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1221
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 375
Zlatý annas 338
Zlatý ReHu 310
Zlatý hanulka11 296
Zlatý marci1 295
Zlatý gecco 272
Zlatý mosoj 262

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.