EKSOT123

Slyším od přátel, že už teď v březnu našli celkem dost hřibů dubových, rostou jiné roky taky tak brzy?

Už asi týden. Polovina března! Sice to bylo v teplejším Rakousku, ale prý mu volala známá z Čech, že už je tam sbírá také. Koukal jsem na to jak péro. Smrže snad ještě ani nerostou, zem je ve stínu v lese zmrzlá místy i odpoledne, ale prý to všechno bylo na sluníčku při okraji lesa. U nás duby nerostou, tedy ani dubáky, takže se v tom nevyznám. Prosím, jaké s tím máte zkušenosti? – Je to normální, nebo je to zas nějaký extrém přírody, velmi suché jaro, …

Odpovědi
Drap

Nepamatuji takto brzy.

Kepler

Tak tohle jsem ještě neslyšel. Běžně se sbíraji od května až do konce srpna, někdy i později. No jo, počasí se mění. Není to tak dávno, kdy jsem sbíral václavky na konci listopadu.