sonnykate

Slovní úloha pro 5. třídu

Prosím potřebuju pomoct s řešením téhle úlohy děkuji :

Červík se skládá z bílé hlavy a několika článků, viz obrázek.
Když se červík narodí, má hlavu a jeden bílý článek. Každý den přibude
červíkovi nový článek jedním z následujících způsobů:
• buď se některý bílý článek rozdělí na bílý a šedý:

5• nebo se některý šedý článek rozdělí na šedý a bílý:

(V obou případech popisujeme situaci při pohledu na červíka od hlavy.)
Čtvrtého dne červík dospívá a dále neroste — jeho tělo se skládá z hlavy
a čtyř článků.
Kolik nejvíce různých barevných variant dospělých červíků tohoto
druhu může existovat? (

Odpovědi
Jose1f

Podle mne budou existovat čtyři varianty dospělých červíků: BSSS, BSBS, BSSB a BSBB.
Přitom varianty BSSB a BSBB se vyskytnou s 2× větší pravděpodobností než varianty BSSS a BSBS

Jose1f

  1. den: HB
  2. den: HBS
  3. den: HBSS nebo HBSB
  4. den: HbsSS nebo HBsbS nebo HBSsb nebo HbsSB nebo HBsbB nebo HBSbs