Avatar uživatele
anonym

Slováci na českých VŠ?

Víte o tom, že se letos zvýšil podíl českých studentů nepřijatých na VŠ mimo jiné i prudkým nárůstem slovenských uchazečů.
V současné době je jich přes 24 tisíc (což je 5násobek počtu před 10 lety) z celkových 396 tis. (všech zbývajících cizinců jen 17 tis.).
Přitom čechů na slovenských VŠ je jen 5 tisíc. Studenti ze Slovenska jako jediní z cizinců nemusejí skládat rozdílové zkoušky z ČJ a oproti všem ostatním cizincům neplatí školné.
Je tu plno mladých, takže jste možná zaregistrovali i akci českých studentů na FB, kteří žádají zavedení školného i pro slovenské studenty.
P.S. Není to žádný xenofobní dotaz, jen racionální reflexe na strohou statistiku.
Pro dokreslení, současná nezaměstnanost na Slovensku je 13,1%.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 17Pro koho je otázka zajímavá? dudu, vagra, Kerberus, chudst, anonym, anonym, Ied, anonym, boIak, 1654, I564, skrz, lIInes, Teryle, Iahny, HIada, PIacebo před 4654 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
HOMER

Ano,pár jsem jich potkal a divil jsem se,co je nutí ke studování až tady,já bych třeba na Slovensko studovat nešel.Přijímačky jsem udělal,ale i kdybych je neudělal,tak z toho nebudu obviňovat slovenské studenty,ale především sám sebe..Takže tak
PS:A co pět tisíc čechů na slovenských školách,platí školné?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hudler

Je to správné, že Slováci můžou studovat u nás. Souhlasím s názorem, že Slováci zvětšují konkurenci a tím zvyšují prestiž školy. Je to jen dobře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce