Slováci na českých VŠ?

Víte o tom, že se letos zvýšil podíl českých studentů nepřijatých na VŠ mimo jiné i prudkým nárůstem slovenských uchazečů.
V současné době je jich přes 24 tisíc (což je 5násobek počtu před 10 lety) z celkových 396 tis. (všech zbývajících cizinců jen 17 tis.).
Přitom čechů na slovenských VŠ je jen 5 tisíc. Studenti ze Slovenska jako jediní z cizinců nemusejí skládat rozdílové zkoušky z ČJ a oproti všem ostatním cizincům neplatí školné.
Je tu plno mladých, takže jste možná zaregistrovali i akci českých studentů na FB, kteří žádají zavedení školného i pro slovenské studenty.
P.S. Není to žádný xenofobní dotaz, jen racionální reflexe na strohou statistiku.
Pro dokreslení, současná nezaměstnanost na Slovensku je 13,1%.

Nejlepší odpověď
HOMER

Ano,pár jsem jich potkal a divil jsem se,co je nutí ke studování až tady,já bych třeba na Slovensko studovat nešel.Přijímačky jsem udělal,ale i kdybych je neudělal,tak z toho nebudu obviňovat slovenské studenty,ale především sám sebe..Takže tak
PS:A co pět tisíc čechů na slovenských školách,platí školné?

Další odpovědi
Hudler

Je to správné, že Slováci můžou studovat u nás. Souhlasím s názorem, že Slováci zvětšují konkurenci a tím zvyšují prestiž školy. Je to jen dobře.