štamgast

Šlo by nějak vědecky vyrobit vodu z vodíku a kyslíku?

Přece když je voda H2O tak proč vědci ještě nepřišli, jakým způsobem z vodíku a kyslíku (za pomoci nějaké metody/kataly­zátoru) vodu vyrobit? Sice by to asi bylo drahý (a dražší než odsolování mořské vody), ale byl by to úspěch.

Nejlepší odpověď
gecco

Vodu z vodíku a kyslíku vyrobíš prostě a jednoduše tak, že vodík v kyslíku zapálíš…
😉
Je to dost vědecké?
😉

Další odpovědi
klumprt

Já myslím, že když někdo nemá vodu, tak určitě nemá ani vodík.

cochee

Pokud máš na mysli průmyslovou výrobu vody ve velkém z vodíku a kyslíku jako řešení globálního nedostatku sladké vody, tak si uvědom, že chceš-li něco vyrábět ve velkém, musíš mít taky k dispozici „ve velkém“ surovinu. Kyslíku je na Zemi relativně dost. Vodík jsme se ale ze Slunce ještě transportovat nenaučili. V našem ekosystému téměř žádný nevázaný, v plynné formě, není.

Agneta

A co jde automobilům jezdícím na vodík z výfuku? Voda. Nebo si myslíš, že všechny auta jezdí jen na benzín? Například ve Finsku je moderní a ekologické jezdit na dřevoplyn, v Brazílii zase na líh, a v Česku na LPGplyn…:D

lexx

vody je stále dost, cca 3/4 povrchu planety