ra3662

Proč byla sleva na dani uplatněna až po dvou měsících?

V 01/2020 jsem nastoupil do nového zaměstnání. Jsem ID a už po první výplatě jsem se ptal svého nadřízeného proč nemám ve výplatě zohledněnou slevu na dani. Neodpověděl mi. Až po třetí urgenci se mi ve výplatě za 03/2020 objevila položka sleva na dani. Ono to dělá dost velký rozdíl v čistém příjmu.
Může mi prosím někdo rozumně vysvětlit proč až po dvou měsících mi byla odečtena sleva na dani. Popř. jak mám postupovat?
Díky

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud jsi v lednu podepsal prohlášení – růžový papír na rok 2020 a zde jsi tyto skutečnosti uvedl, je problém na straně zaměstnavatele, pokud jsi nic nepodepsal, nebo až v březnu, je to tvůj problém.
Ale jinak se nic neděje, v ročním zúčtování se sleva promítne a bude přeplatek vrácen.

Další odpovědi
Pepa25

Dotaz je na vaši účetní, ne na internetovou poradnu. Zřejmě od vás neměla podklady pro to, aby mohla slevu uplatnit.