Kajbl

Je takovéto skloňování jména Jirka (v množném čísle – Jirkové) správné?

Je toto skloňování správné? Osobně mi vůbec nejde přes pusu 6. pád „Jirkech“
1.p. Jirkové
2.p. Jirků
3.p. Jirkům
4.p. Jirky
5.p. Jirkové
6.p. Jirkech
7.p. Jirky

A jak by to případně bylo s Jiřím? Existují množné tvary podle vzoru krejčí? V příručce UJC množný tvar neuvádí, ale osobně si myslím, že by to jít mohlo
1.p. Jiří
2.p. Jiřích
3.p. Jiřím
4.p. Jiří
5.p. Jiří
6.p. Jiřích
7.p. Jiřím

Druhá část otázky, skloňování množného čísla od jména „Jirka“ a například podstatného jména v množném čísla od slova „věc“
1.p. věci Jirků
2.p. věcí Jirků
3.p. věcem Jirků
4.p. věci Jirků
5.p. věci Jirků
6.p. věcech Jirků
7.p. věcmi Jirků
Je zde opravu všude tvar Jirků a pouze se mění „věci“ ? Dá se to případně napsat i jinak?

Nejlepší odpověď
quentos

Chyba je jen v 6. pádě mn. č. jména Jirka – správně Jircích. Je to sice vzor předseda, ale podvzor rikša. Dochází zde ke změně (měkčení) kmenové souhlásky K v C.
elkon: tazatel se ale neptá, jak bys to viděl, ale jak je to správně.

Další odpovědi
elkon

Já bych viděl ten 6.pád jako o kom, o čem – o Jirkách.