Zuzka2000

Je takto správně skloňování Bankangestellte?

Je to takto správně? Je v ženském rodě die Bankangestellte, der Bankangestellte, der Bankangestellte, die Bankangestellte, v množném čísle die Bankangestellten, der Bankangestellten, den Bankangestellten, die Bankangestellten a v mužském rodě der Bankangestellte, des Bankangestellten, dem Bankangestellten, den Bankangestellten, ein Bankangestellter, eines Bankangestellten, einem Bankangestellten, einen Bankangestellten a v množném čísle die Bankangestellten, der Bankangestellten, den Bankangestellten, die Bankangestellten?
Doplňuji:
Prosím jen o kontrolu, zda je to správně.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Lamalam

Ano

Myslíš, že dostaneš kvalitnější odpověď než tady http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-sklonuje-v-nemcine-slovo-bankangestellte

quentos

Ano

Že stoprocentně nedůvěřujete Wikipedii, je jen a jen správné. Ale mně v němčině věřit můžete, obzvlášť je-li má odpověď stvrzena palci dalších dobrých němčinářů ;{))>