Avatar uživatele
dust8

Shodneme se, že čím dál tím víc lidí z ČR používá angličtinu skoro více jak češtinu, protože se jim prostě více líbí?

Zajímavá 0 před 648 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano, jsou i tací. Neni to tím, že by se jim více líbila, ale chtějí být světoví, což je nesmysl a dalším důvodem je, že neumí česky. Čeština má poměrně velkou slovní zásobu. Ovšem lidé kteří nečtou od mládí spoustu slov nezná, tak používá angličtinu. Přopadá mě to ale dost pomatené. A co nejvíce obtěžuje, když různé anglicismy používají v médiích. Spoustu věí jmenujeme anglicky, i když by to šlo říct i daleko lépe česky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Gus_Fring

Ne. Neznám žádného Čecha, který by mluvil anglicky v ČR jen kvůli tomu, že se mu angličtina líbí více.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lotr2008

Já už moc dnešním mladým do hlavy nevidím, jen trochu skrze svá vnoučata, ale myslím, že angličtinu používají často. Já se anglicky učil spíše z nouze, moc se mi nikdy nelíbila. Mně by se líbilo, kdybi dnešní mladí třeba používali německá slova místo těch anglických, bylo by to podlě mě hezčí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Používanie angličtiny (často aj nesprávne) v ČR (aj SR, Poľsku, Maďarsku) prevažne mladými a politikmi miesto rodného (štátneho) v bežnej reči (teda nie tam, kde sa angličtina vyžaduje) navodzuje pre nich pocit modernosti a byť „in“. Zabúdajú však, že im ľudia, neovládajúci angličtinu nemusia a hlavne, nie sú povinní (angličtine) rozumieť.
Zaujímavé aj tu je, ako tu podaktorí vyžadujete používať český jazyk a nie slovenský (napriek oficiálnej výnimke o používaní cudzieho jazyka) ale anglikánskymi (nemôžem napísať anglickými, ich spotvorenému a nevhodnému použitiu) výrazmi sa to tu len tak rozhadzuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Nevím, proč ji kdo používá. Některé podezírám z lenosti hledat správný český výraz z mnoha, zatímco angličtina má méně slov, a stačí to. Čeština je okecávací a košatá. Angličtina je stručná, ideální pro sms a moderní komunikační prostředky. .:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Neshodneme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Fakt je, že lidí znajících angličtinu přibývá, když to půjde takhle dál, tak doběhneme i Ukrajinu 😁.
Já jsem se snažil ji naučit, ale moc to nešlo. Tam se skoro nic nevyslovuje tak, jak se to píše. Nechápu proč – dost si to zkomplikovali sobě a také cizincům. Připadá mi to zbytečné. Lépe mi jde němčina.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Děcka se ji učí ve škole a v rádiu se hrají převážně anglické písničky. Přitom je spousta krásných písniček i v jiných jazycích, ale to se dá najít jen na internetu. Angličtina v současné podobě by se měla zakázat. Sice na poslech nezní špatně, ale je hanba, co udělali s písemnou formou. Převzali sice latinku, ale spoustu písmen čtou špatně. Nakonec např., anglicky mluvící sportovní komentátoři ani nedokáží správně vyslovit jména sportovců z jiných zemí. Písemná forma angličtiny by měla odpovídat správné výslovnosti latinky, jenže na toto téma je ticho po pěšině, nikdo to neřeší. Podobný zmatek udělali angličáci s vyššími číslovkami a jistě by se toho našlo víc. Jak nezodpovědné!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Nejsi nahodou ajtak?? Tam to patri asi k bezne komunikaci.
Ja naopak sleduji, jak Cesi spatne vyslovuji nektera anglicka slova nebo i jmena, a to dokonce i v TV. Treba Tina Turner vyslovuji Tarner!! nebo zakaznice klubove karte rikaji klapkart!! atd.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Gus_Fring, „Neznám žádného Čecha, který by mluvil anglicky v ČR jen kvůli tomu, že se mu angličtina líbí více.“ dobrý vtip.

Avatar uživatele
Pepa25

led: to není vtip. Klidně se pod to podepíšu.

Nový příspěvek