dust8

Shodneme se, že čím dál tím víc lidí z ČR používá angličtinu skoro více jak češtinu, protože se jim prostě více líbí?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, jsou i tací. Neni to tím, že by se jim více líbila, ale chtějí být světoví, což je nesmysl a dalším důvodem je, že neumí česky. Čeština má poměrně velkou slovní zásobu. Ovšem lidé kteří nečtou od mládí spoustu slov nezná, tak používá angličtinu. Přopadá mě to ale dost pomatené. A co nejvíce obtěžuje, když různé anglicismy používají v médiích. Spoustu věí jmenujeme anglicky, i když by to šlo říct i daleko lépe česky.

Další odpovědi
Gus_Fring

Ne. Neznám žádného Čecha, který by mluvil anglicky v ČR jen kvůli tomu, že se mu angličtina líbí více.

Lotr2008

Já už moc dnešním mladým do hlavy nevidím, jen trochu skrze svá vnoučata, ale myslím, že angličtinu používají často. Já se anglicky učil spíše z nouze, moc se mi nikdy nelíbila. Mně by se líbilo, kdybi dnešní mladí třeba používali německá slova místo těch anglických, bylo by to podlě mě hezčí.

led

Používanie angličtiny (často aj nesprávne) v ČR (aj SR, Poľsku, Maďarsku) prevažne mladými a politikmi miesto rodného (štátneho) v bežnej reči (teda nie tam, kde sa angličtina vyžaduje) navodzuje pre nich pocit modernosti a byť „in“. Zabúdajú však, že im ľudia, neovládajúci angličtinu nemusia a hlavne, nie sú povinní (angličtine) rozumieť.
Zaujímavé aj tu je, ako tu podaktorí vyžadujete používať český jazyk a nie slovenský (napriek oficiálnej výnimke o používaní cudzieho jazyka) ale anglikánskymi (nemôžem napísať anglickými, ich spotvorenému a nevhodnému použitiu) výrazmi sa to tu len tak rozhadzuje.

Ametyst

Nevím, proč ji kdo používá. Některé podezírám z lenosti hledat správný český výraz z mnoha, zatímco angličtina má méně slov, a stačí to. Čeština je okecávací a košatá. Angličtina je stručná, ideální pro sms a moderní komunikační prostředky. .:-)

Kazatel

Neshodneme.

paul1

Fakt je, že lidí znajících angličtinu přibývá, když to půjde takhle dál, tak doběhneme i Ukrajinu 😁.
Já jsem se snažil ji naučit, ale moc to nešlo. Tam se skoro nic nevyslovuje tak, jak se to píše. Nechápu proč – dost si to zkomplikovali sobě a také cizincům. Připadá mi to zbytečné. Lépe mi jde němčina.

EKSOT123

Děcka se ji učí ve škole a v rádiu se hrají převážně anglické písničky. Přitom je spousta krásných písniček i v jiných jazycích, ale to se dá najít jen na internetu. Angličtina v současné podobě by se měla zakázat. Sice na poslech nezní špatně, ale je hanba, co udělali s písemnou formou. Převzali sice latinku, ale spoustu písmen čtou špatně. Nakonec např., anglicky mluvící sportovní komentátoři ani nedokáží správně vyslovit jména sportovců z jiných zemí. Písemná forma angličtiny by měla odpovídat správné výslovnosti latinky, jenže na toto téma je ticho po pěšině, nikdo to neřeší. Podobný zmatek udělali angličáci s vyššími číslovkami a jistě by se toho našlo víc. Jak nezodpovědné!

cappuccino

Nejsi nahodou ajtak?? Tam to patri asi k bezne komunikaci.
Ja naopak sleduji, jak Cesi spatne vyslovuji nektera anglicka slova nebo i jmena, a to dokonce i v TV. Treba Tina Turner vyslovuji Tarner!! nebo zakaznice klubove karte rikaji klapkart!! atd.

led

Gus_Fring, „Neznám žádného Čecha, který by mluvil anglicky v ČR jen kvůli tomu, že se mu angličtina líbí více.“ dobrý vtip.

Pepa25

led: to není vtip. Klidně se pod to podepíšu.