Tabea

Setkali jste se na svých cestách s něčím pozoruhodným, zvláštním či neobvyklým? Něco, co se vám zapsalo do hlavy?

Co to bylo?
https://cdn.pi­xabay.com/

Nejlepší odpověď
dudu

Situace kdy jsem byl při návštěvě nubijské základní školy poblíž Asuánu bit rákoskou zato, že jsem se nenalučil podepsat arabsky.

Další odpovědi
Ametyst

Trhovec Maročan v Tangeru se ptal, odkud jsme. Řekla jsem Czechoslovakia. On se zvidavě zeptal, jestli Czech nebo Slovak. To na mě udělalo dojem. Rekla jsem, že Czech. Psal se rok 1994. Někteří lidé z vyspělého západu dodnes ignorují , jak je to s Československem.

Kepler

Třeba záliba Němců v kýčovitých figurínách v domě nebo před domy. Jeden vinař v údolí Mosely jich měl jako reklamu před domem hned čtyři. Představovaly ožralého muže se džbánkem, jeho nevraživou bábu a dvě sexy dcerušky. Jiný zase měl ve svém sklepním baru Vinnetoua. Vše v životní velikosti.

elkon

Když mě v jednom hotelu, na italském ostrově, zřízenec, původem z Argentiny, plynulou češtinou, na můj dotaz „jak se naučil tak dobře česky“, řekl, že z televize a jeho učitel je „Ordinace v růžové zahradě a Výměna manželek“. Jak jsme se pak dověděli, ten člověk ovládá sedm jazyků.

zjentek

Vše, s čím jsem se kdy setkal, se mně zapsalo do „hlavy“ jako zajímavé. Věci se stanou pozoruhodnými, zvláštními či neobvyklými teprve v momentě, kdy jsou s kým sdílet. Konkrétně já jsem však takové štěstí ještě neměl. Ale mám je v sobě, jsou tam uvnitř. (;

Srandista

Když jsme v Egyptě jeli taxíkem a řidič se nás zeptal jaké náboženství vyznáváme. Jestli v někoho věříme. Řekli jsme, že jsme ateisté. Chlápek to nemohl pochopit a čekal jsem, že nás vysadí na půli cesty, choval se od té doby divně.

quentos

Toho bylo tolik, že by se to sem nevešlo.

Kelt

A když se stanu nezávislý na informacích z Googlu a upravených fotkách, tak třeba je úžasný východ a západ slunce, rozkvetlá louka, první slova dětí nebo vnuků. Nemusím jezdit na konec světa, abych zjistil, že když spadne sklenice na zem, že se rozbije.

ten který je

Při občasných cestách ještě do bývalého NDR mi utkvělo v paměti veliké množství válečných veteránů,kteří se pohybovali po ulici na invalidních vozíčcích bez nohou,bez rukou a také slepí.

Drap

Ano, takových věcí je dokonce několik. Vypisovat je ze samozřejmě nebudu. Nikomu nic neni po mém soukromí a mých pocitech

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Ten který je: S těmi veterány jsi mi připomněl ruské válečné veterány z Afghánistánu, které jsme potkávali v Uzbekistánu. Mladí kluci, ale byly z nich obvykle trosky na drogách.

ten který je

Ametyst:Jj,tam byl malér že posílali vojáky základní služby.Proti těm mudžahedínům znalých terénu v horách byli snadným cílem.

Ametyst

Ano, 19-letí zelenáči proti profesionálním zabijákům z přesvědčení.