looser

Sestra podvádza manžela

Chcela by som poradiť, ako pomôcť mojej sestre a švagrovi urovnať ich vzťah, ktorý sa začal búrať približne od marca, kedy sestra začala chudnúť ostávať častejšie v práci, dokonca skoro každú sobotu trávila v práci. Až v lete sa švagor dozvedel, že moja sestra má blízky vzťah s kolegom, ja som jej dohovárala, ale povedala mi , že manžela už nemiluje a dokonca ho neznáša. Majú dve deti 12 a 14 ročných chlapcov a myslím, že rozvod by bol to najhoršie čo by sa mohlo stať. Švagor ju má stále rád a chce jej odpustiť, ona však neustále klame a hovorí o ukončení toho vzťahu, ale nie je to tak , stále to trvá.
Ako by sme mali postupovať, aby sa to dalo ako tak dokopy.
Myslím si , že jej nový priateľ je jej vlastne veľkým kamarátom, ktorému môže všetko povedať a to asi nemala vo svojom manželstve.
Ďakujem za odpoveď.
MT

Nejlepší odpověď
WeeBear

Pokud to chcete zachraňovat jen kvůli toho, aby byly děti v pohodě, tak Vám řeknu jednu věc, nedělejte to! Pokud bude vaše sestra stále taková a bude svého manžela podvádět, projeví se to i na dětech, není nic horšího, než vidět své vlastní rodiče, kteří se nemůžou ani vystát, mluvím z vlastní zkušenosti.

Docela obdivuji vašeho švagra, že jí chce odpustit, asi ji opravdu miluje, ale na vztah musí být skutečně dva. Pokud vaše sestra podvádí, tak jí ve vztahu musí něco chybět a hledá to jinde, jenže co na kolegovi vidí? Může být v jejich očích hezčí, nebo s ním může prožívat znova prvotní zamilovanost, nebo to může být zcela jinde. Smysl znovu zkoušet to má, jen pokud chce i ona, na vztah musí být dva, ne jeden, i kdyby se snažil sebevíc,..

Další odpovědi
fcoop

Vůbec bych se do toho „nemontoval“.
Stejně to nikdo neovlivní.
Nebo si myslíte,že když se to správně dotyčné vysvětlí,všechno se vrátí zpátky?

tom004

Rozbitý hrneček se dá slepit,ale pít z něj už nikdo nechce.A protože platí,že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán,nakonec to budete Vy,kdo může za to co se jim stalo.Já bych dal „ruce pryč“,ať si to vyřídí sami.

hanny 2

Myslím si,že si tím každé manželství po letech projde.Záleží na těch dvou,jak to ustojí.Ať si Vaše sestra hlavně uvědomí,co by novým vztahem získala a co ztratila,aby později nelitovala.
Zamilovanost netrvá věčně!
Doplňuji:
Můj manžel měl na to radar.Jak ucítil podezřelýho chlapa v okruhu 10-ti kilometrů kolem mě,tak si na něho počkal,udělal ostudu,ten dostal strach a bylo vše vyřešeno.Jsme spolu docela v pohodě 32let.

venkovan

Myslím, že své jste si už odvedl. Děti jsou natolik staré, že soud by měl přihlédnout k jejich názoru u kterého z rodičů chtějí zůstat. Tím, že jejich matka je iniciátorkou rozchodu je trochu větší šance, že by jejich otec je mohl dostat do výchovy, matka by si je mohla jen půjčovat na víkendy.
Jestli bude mít soud rozum, tak odmítně střídavou péči a rozdělení dětí mezi rodiče.
Pomozte švagrovi aby krizi sám dobře překonal a mohl se dobře věnovat dětem. V pubertě otec bývá pro kluky důležitější než máma.
Jsou věci se kterými se nemá smysl moc trápit. Pokud sestra přijala takový postoj jaký přijala, tak ať si to užije s plnou parádou. Co s člověkem v rodině který k tomu druhému nemá vztah – jen zbytečné ničení životů těch okolo.