mrblackwell

Sekal jste někdo bez vzduchového filtru?

Po měsíci kdy jsem nemohl po operace sekat trávu jsem šel na zahradu a na zemi ležel vzduchový filtr. Po kontrole sekačky jsem zjistil, že je bohužel od té mé. Navíc tam chyběl i kryt. Dcera co tam mezi tím sekala, tak si toho ani nevšimla. Sekačka zatím normálně startuje a i chod motoru se zadá být plynulý. Může se nějak motor poškodit při absenci vzduchové motoru? Mohu něco udělat pro budoucí negativní dopady provozu sekačky bez filtru. Nemám ani tušení, jak dlouho byla tak používaná. Dík za rady a vaše zkušenosti s tímto problémem, pokud tety u někoho vůbec nastal.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Žádný stres, ono se to pro pár motohodin hned nepotento. Filtr nandat a nadále používat. K poruše samozřejmě může při dlouhodobějším nepoužívání vzduch. filtrace dojít (vnikající prachové částice budou vydírat stěny válce(ů), pístní kroužky atd.), jestli je sekačka dvojtakt, tak nemá smysl se tím dále zabývat, jestli čtyřtakt, tak můžeš pro bono vyměnit olej+olejový filtr (jestli ho má).

Jinak ve vysoce prašném prostředí by to byla jiná – své o tom věděli chlapci z Afrikakorpsu nebo hoši z antisaddámovské koalice.

Další odpovědi
mosoj

Zřejmě mu to nechutnalo, ale že by se poškodil, to nehrozí. Na poušti by to bylo jiné.

Emefej

Bez filtru jsem nesekal, ale řezal motorovou pilou. Asi po dvou hodinách práce konec. GO motoru to vyřešila.