jirka F

Sdílíte slova této písně od Jarka Nohavici?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_v6YWvpcH04&ab_ch­annel=JarekNo­havica

Zejména slova: Prosím vás nechte mně tu netoužím po výletu ať někde stranou plyne čas a mijí léta.........

zdroj obrázku: pixabay

Nejlepší odpověď
annas

Zda sdílím? Nohavica není pro mě to pravé ořechové, už jsem několikrát zmínila. Ale ptáte se snad na význam slov.

Nad jeho slovy jsem se zamyslela, proto jsem si přečetla celou píseň, vidím je před sebou.
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=Velk%C3%A1+tma

Je známé, že Nohavica byl často kritizovaný za minulost, brání se, obhajuje se. Nevím, kdy přesně v roce 2017 napsal píseň Velká tma, zda se už vědělo, že mu president udělí státní vyznamenání. To bylo předmětem kritiky.

Domnívám, se, že uvedená slova vyjadřuji prosbu, aby ho „nepřátelé“ nechali na pokoji, tedy ve tmě – nechce být viděn, protože netouží opustit svou vlast, tedy odjet na výlet, , nebýt středem zájmu, protože i bez něj plyne čas stejně jako léta. Je už ze všeho unavený…

Dívala jsem se do alba Poruba. Tato píseň následuje za písní Lžou mi do očí. Nohavice se brání, ukazuje na to, co se děje kolem.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Poruba_(al­bum)

Žít a nechat žít …

Jsou to jeho pocity, úvahy …, samozřejmě s nadsázkou …

Další odpovědi
Kepler

Jsem asi tak stejně starý jako on a tak ho docela chápu. Inu, povzdech stárnoucího muže, ale na rozdíl od něj po výletu toužím, protože čas plyne a nic s tím nenadělám.

Nassin

Já zatím sdílel odkaz na video.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.